fbpx
goodfirms LOGO Created with Sketch.









    Już nas opuszczasz?

    Napisz czego potrzebujesz, a nasi eksperci powiedzą Ci jak to zrobić, ile to kosztuje i na kiedy będzie gotowe.








      Platforma P1- integracja kluczem do sukcesu

      20
      październik
      2020
      3 minuty czytania
      Udostępnij

      Platforma P1- Co to jest? 

      Integracja z platformą P1 kluczem do sukcesu

      Platforma P1 jest to elektroniczna platforma gromadzenia, analizy i udostępnienia zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych. System P1 zawiera informacje, które są niezbędne do prowadzenia polityki zdrowotnej Państwa, a także do podnoszenia jakości jak również dostępności świadczeń opieki zdrowotnej. Platforma zarządzana jest przez Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia ( CSIOZ), które podlega bezpośrednio Ministrowi Zdrowia. Wszelkie podsystemy oraz aplikacje funkcjonujące w obrębie platformy P1  mają wpływać na usprawnienie procesów związanych z planowaniem i realizacją świadczeń zdrowotnych.

      Zadaniem platformy P1 jest umożliwienie dostępu do danych pacjenta bez względu na czas i jego miejsce przebywania oraz możliwość dostępu do informacji medycznych przy wykorzystywaniu portali internetowych oraz aplikacji mobilnych. 

      Startupy medyczne

      Rynek startup-ów medycznych w Polsce nadal określany jest jako niszowy, z roku na rok sytuacja ulega dynamicznej zmianie. Polskie startupy medyczne dotykają różnych specjalizacji oraz zdrowego stylu życia, a ich odbiorcami są indywidualni pacjenci, jak również instytucje. W ciągu najbliższych lat sektor ochrony zdrowia, a także branżę farmaceutyczną czeka prawdziwa cyfrowa rewolucja. Obecne szacunki mówią o tym, że sprzedaż technologii medycznych w 2020 roku wyniesie około 513,5 mld dolarów, dla porównania w 2013 roku kwota ta wynosiła około 363 mld dolarów. Bardzo duża ilość startup-ów medycznych skierowanych na polski rynek już potrzebuje, bądź zdobędzie potrzebę zintegrowania się z rządową platformą P1- w zakresie przetwarzania danych medycznych, e-recept czy e-skierowań. Co istotne, sama platforma P1 również jest nadal rozwijana i udoskonalana, tak samo jak platformy P2 oraz P4. Co za tym idzie w przyszłości będzie istnieć jeszcze więcej możliwości w zakresie integracji tworzonych systemów.

      Z najbardziej wyróżniających się na Polskim rynku startup-ów należy wspomnieć o:

      • Infermedica- startup którego celem jest wytworzenie bota potrafiącego automatycznie stawiać diagnozy na podstawie symptomów jakie zgłosi pacjent
      • StethoMe- startup tworzący domowy stetoskop, które połączony jest z chmurą obliczeniową. Pozwoli on na szybką diagnozę bez konieczności obecności lekarza do osłuchania pacjenta.
      • Tourmedica- portal, który pozwolić na sprawne wyszukiwanie zabiegów medycznych.
      • Telemedi- startup rozwijający usługi telemedyczne w Polsce, jest to produkt skierowany do indywidualnych pacjentów.
      • Gdziepolek- jeden z największych portali pozwalający przeszukiwać polskie apteki pod względem posiadanego leku.
      • Sidly- startup, który wytworzył opaskę, której zadaniem jest pomaganie opiekunom pacjentów w monitorowaniu ich stanu zdrowia.
      • MobileMed- aplikacja, która pozwala pacjentom na wyszukanie oraz umówienie się z fizjoterapeutą.

      Dla większości powyższych inicjatyw połączenie z platformą P1 będzie z pewnością dużym krokiem dla rozwoju tworzonego systemu i pozwoli na sprawne wprowadzenie systemu/aplikacji do wszelkiego typu organizacji- szpitali, przychodni, które rozliczane są ze środków NFZ, a dla których przetwarzanie danych medycznych powinno odbywać się w centralizowany sposób. 

      Doświadczenie software house w integracji z platformą P1 kluczem do sukcesu

      Integracja z platformą P1

      Jak zauważyliśmy wyżej rynek startup-ów medycznych w Polsce ciągle się rozwija. Nieuniknionym jest fakt, że światowa pandemia Covid również przyczyniła się do wzrostu powstawania e-usług w obszarze zdrowia, co kolejno przekłada się na wzrost powstających na rynku aplikacji internetowych oraz mobilnych w obszarach dostępności zarówno dla pacjentów jak i dla lekarzy. Do poprawnego funkcjonowania wielu tego typu platform konieczne jest przetwarzanie danych medycznych, a aby takie systemy funkcjonowały poprawnie w zakresie przetwarzania ów danych muszą być zintegrowane z systemem P1. Jak widać więc, sam system pozwala nie tylko na wystawianie e-recept oraz e-skierowań, a również na przetwarzanie, często wysoko wrażliwych, danych medycznych. Jest to zdecydowanie duży krok w przyszłość w rozwoju, a także centralizacji usług medycznych, dlatego wybierając partnera do współtworzenia projektu w obszarze medycyny warto zwrócić uwagę czy posiada on doświadczenie w integracji z platformą P1. Pamiętać należy o tym, że nie każda firma IT będzie posiadać wystarczające doświadczenie pozwalające na sprawną integrację z systemem P1, P2 czy P4.

      W it-solve współpracujemy na zasadzie partnerstwa z kilkoma firmami pomagając im w integracji wytworzonych systemów z systemem P1. Na swoim koncie mamy również między innymi wytworzenie projektu Mobile Wound, który z powodzeniem został wdrożony do jednego ze śląskich szpitali, a który pozwala na ewidencjonowanie ran oparzeniowych oraz raportowanie przebiegu ich leczenia. Dzięki Mobile Wound każdy pacjent ma swoją kartę choroby, która dostępna jest dla różnych specjalistów w obrębie jednostki medycznej, co pozwala na usprawnienie służby zdrowia oraz sposobu pracy jednostek medycznych.

      Szukasz partnera do integracji z platformą P1?

       

      Zdaj się na nasze doświadczenie potwierdzone pozytywnymi opiniami od klientów i skontaktuj się z nami już dzisiaj aby porozmawiać o Twoim projekcie.

      platforma p1 i p2

      Wiktor Sobczyk

      Bezpłatna konsultacja

      Powiedz nam czego potrzebujesz, a nasi eksperci Powiedzą Ci jak to zrobić, ile to kosztuje i na kiedy będzie gotowe.

      Inne wpisy na blogu

      Trudno zaprzeczyć, że technologia rozwija się w zawrotnym tempie. Nikogo nie dziwi już postęp, za którym ciężko nadążyć. W naturalny sposób aplikacje i dedykowane oprogramowanie stały się nie tylko udogodnieniami, ale wręcz podstawą funkcjonowania większości branż – zwłaszcza przedsiębiorstw pragnących utrzymać swoją pozycję i być silną konkurencją dla pozostałych firm z danego sektora. Bez względu na to,…
      tagi: #Biznes
      czytaj artykuł
      Jak możemy Ci pomóc?
      Porozmawiaj z nami!









        Kamil
        Head of Business Development
        Kliknij, aby podejrzeć