fbpx
goodfirms LOGO Created with Sketch.
  UX Design

  UX Design – co to jest i dlaczego jest ważne?

  UX Design, czyli User Experience Design, to proces projektowania produktów (głównie cyfrowych), które są użyteczne, łatwe w obsłudze i dostarczają użytkownikom przyjemnych doznań. Obejmuje to zarówno aspekty dotyczące interfejsu oraz nawigację, jak i interakcję z produktem. Dobry UX Design zwiększa zadowolenie użytkowników, konwersje, a także może istotnie przyczynić się do rozwoju Twojego biznesu. Dlaczego UX Design jest ważny? W dzisiejszym świecie, w którym mamy nieograniczony dostęp do milionów aplikacji i stron internetowych, użytkownik na pierwszy rzut oka decyduje, czy warto używać danego produktu, czy nie. Jeśli UX Design jest na wysokim poziomie, użytkownik nie tylko pozostaje dłużej z Twoim produktem, ale też chętniej wraca do niego i poleca go innym.

  Kim jest UX Designer i jakie powinien mieć kompetencje?

  UX Designer to zawód na przecięciu psychologii, badania rynku, designu i technologii. To osoba, której głównym celem jest zrozumienie użytkowników, ich potrzeb, motywacji, a także ograniczeń. Kim jest UX Designer i co robi w praktyce? Przede wszystkim bada, obserwuje, analizuje, tworzy prototypy, testuje i wdraża rozwiązania, które mają na celu usprawnienie interakcji użytkowników z produktem, czyli stroną internetową lub aplikacją. Powinien mieć wysoce rozwiniętą umiejętność słuchania i komunikacji. Jest to niezwykle ważne, ponieważ UX Designer musi umieć skutecznie przekazywać swoje pomysły i strategie, współpracując z grafikami i programistami. Dodatkowym atutem będą również umiejętności organizacyjne i analityczne, projektowanie interfejsu użytkownika, tworzenie i testowanie prototypów oraz rozumienie technologii webowych.

  Co robi UX Designer – w jakich obszarach biznesu jego praca ma zastosowanie?

  Podstawowym zadaniem UX Designera jest zaprojektowanie produktu, który spełni potrzeby użytkowników i zapewni im jak najprzyjemniejsze doznanie podczas korzystania z niego. To, co robi UX Designer, ma znaczenie dla każdego rodzaju biznesu, który opiera się na interakcji z klientami. W obszarze online UX Designerzy mogą pracować nad wyglądem i funkcjonalnością aplikacji mobilnych, stron internetowych, sklepów online czy interfejsów platform edukacyjnych.

  UX Designer kto to – z jakich narzędzi najczęściej korzysta w swojej pracy?

  W codziennej pracy UX Designer korzysta z różnorodnych programów do tworzenia wireframe (szkiców produktu), prototypów, wykonuje testy użytkowe, przeprowadza badania, analizy, a także tworzy i implementuje strategie UX. Nieodłącznym elementem pracy jest także tworzenie user flow (ścieżek użytkownika), które przedstawiają, jak użytkownik porusza się podczas korzystania z produktu, identyfikując przy tym problemy, które może napotkać. Często tzw. UX tools, to oprogramowanie takie jak Sketch, Adobe XD, Figma, czy Axure. Nasi specjaliści chętnie pomogą i zaprojektują dla Ciebie funkcjonalną aplikację lub stronę internetową. Napisz do nas, aby omówić Twój pomysł!

  Jak możemy Ci pomóc?
  Porozmawiaj z nami!
   Kamil
   Head of Business Development
   Kliknij, aby podejrzeć