
Rozwój oprogramowania
Proces rozwoju oprogramowania
Rozwój oprogramowania, czy modernizacja oprogramowania daje szansę na odblokowanie nowych możliwości rozwoju dla Twojego biznesu. Kluczowym elementem jest dobór odpowiedniego partnera, który pomoże przekształcić przestarzałe oprogramowanie w produkt, który da Ci przewagę nad konkurencją.
W it-solve mamy bogate doświadczenie w zakresie rozwoju oraz modernizacji oprogramowania i jesteśmy gotowi, aby pomóc Ci osiągnąć sukces na rynku poprzez zoptymalizowanie Twoich procesów biznesowych.
Zanim podejmiesz decyzję o całkowitej zmianie oprogramowania, pomyśl o modernizacji którą możesz wykonać krok po kroku. Przygotuj listę wymagań, którą następnie podzielimy w oparciu o metodologię Agile i zbudujemy każdą z części w sposób zgodny z przedstawionymi wymaganiami. Pozwoli to na obcięcie kosztów i uzyskanie realnej wartości znacznie szybciej.
Rozwój dotychczasowego oprogramowania oznacza inwestowanie w myślenie w dużej mierze zorientowane na użytkownika jako znaczący wyróżnik konkurencyjny. Kształtujemy inwestycje naszych klientów w taki sposób, aby racjonalnie spojrzeć na zyski. Cechuje nas holistyczne spojrzenie na procesy oraz głębokie zrozumienie tego, co naprawdę cenią sobie Twoi klienci, partnerzy i zespoły.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie tak przygotować budżet na modernizację oprogramowania, aby był jednocześnie dokładny jak i elastyczny. Naszym celem jest pomóc Ci uzyskać możliwie jak najwyższy zwrot z inwestycji.
Wspierane technologie















Choć całkowite odcięcie się od starego systemu i stworzenie nowego od podstaw jest opcją, my wolimy jednak podejście ewolucyjne. Zastępowanie krok po kroku każdego z komponentów, bądź jego udoskonalanie mając na uwadze w pierwszej kolejności te najbardziej problematyczne, pozwala na zaoszczędzenie czasu i kosztów.
Podczas gdy Twoje dotychczasowe oprogramowanie mogło mieć problemy z integracją z nowoczesnymi systemami, udoskonalony przez it-solve system będzie budowany z wykorzystaniem najnowszych technologii. Zaprojektowany będzie on tak, aby dobrze współpracować z innymi dostępnymi systemami ale również zapewnić elastyczność, aby mógł rozwijać się wraz z Twoją firmą.
Zastąpienie dotychczasowych systemów usprawnionym oprogramowaniem jest procesem o podwyższonym ryzyku, ze względu na ilość danych zawartych w tychże systemach. Nasze ostrożne, systematyczne podejście pozwala na zachowanie procesów biznesowych i pozostawienie informacji w nienaruszonym stanie.
Redundancja jest kluczowym problemem w przypadku wielu starszych systemów - zwłaszcza tych, które składają się z wielu elementów na stałe powiązanych ze sobą. Ponieważ pracujemy nad modernizacją systemów, dbamy o to aby wyeliminować tę nadmiarowość poprzez implementację komponentów w oparciu o jedną bazę danych. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu i zmniejszenie błędów pracowników, gdyż nie muszą korzystać z wielu platform jednocześnie.
Stworzone przez nas systemy znacząco wpływają na optymalizację pracy. Dzięki nim dotychczasowe zadania są w większości zautomatyzowane, wszelkie procesy zostają zoptymalizowane. Czas poświęcany na zarządzanie pracami operacyjnymi zostaje zmniejszony, a zaoszczędzony czas możesz wykorzystać na skupienie się na głównych celach firmy.
Gdy rozpoczynamy pracę nad usprawnianiem systemu, nasi analitycy współpracują z Twoim zespołem, aby w pełni zrozumieć cele, jakie chcesz osiągnąć. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaprezentować takie rozwiązania, które pozwolą Twojej firmie na osiągnięcie nawet najbardziej wymagających celów.
Profesjonalizm i doświadczenie
Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę
Przykładowy projekt
Doświadczenie naszego zespołu
Opinie naszych klientów
CZYTAJ WIĘCEJ
Rozwój oprogramowania to modyfikacja istniejącego programu desktopowego lub webowego, pozwalająca na zwiększenie jego użyteczności poprzez dodanie nowych funkcji, korektę jego wydajności, cech systemowych lub pozostałych właściwości. Zazwyczaj rozwój postępuje na podstawie jasno określonych koncepcji zmian, jakie mają nastąpić w działaniu aplikacji, czyli tak zwany Roadmap.
Co daje stały rozwój oprogramowania?
Proces rozwoju oprogramowania przyczynia się do poprawy ogólnej jakości systemu, a tym samym różni się od utrzymania oprogramowania, którego to celem jest wyłącznie naprawa błędów pojawiających się w wyniku użytkowania. Jak właściwie należy rozumieć jakość oprogramowania?
- - Przydatność funkcjonalna – rozumiana jako stopień w jakim program realizuje domyślne oraz określone funkcje, odpowiadając potrzebom użytkownika.
- - Wydajność, czyli efektywność oprogramowania w stosunku do wykorzystywanych zasobów sprzętowych.
- - Zgodność, czyli zdolność systemu do współpracy z systemem operacyjnym oraz innymi aplikacjami.
- - Użyteczność – odpowiada za wszelkie czynniki związane z obsługą systemu przez użytkownika. Określa czy produkt jest odpowiednio łatwy oraz satysfakcjonujący w użyciu, a także, w jakim stopniu chroni przed popełnianiem błędów.
- - Niezawodność – określa, w jakim stopniu użytkownik może polegać na sprawności systemu. Przekłada się na dokładność oraz szybkość w wykonywaniu funkcji programowych.
- - Bezpieczeństwo, czyli stopień, w jakim aplikacja zapewnia poufność danych użytkownika oraz ogranicza możliwość nieautoryzowanego dostępu do przechowywanych informacji.
- - Utrzymywalność – parametr ten określa podatność oprogramowania na ewentualne modyfikacje.
- - Przenaszalność – określa zdolność do przenoszenia systemu pomiędzy różnymi środowiskami.
Rozwój oprogramowania wykorzystywanego przez swoją firmę, to rzecz kluczowa pozwalająca przystosować aplikację do zmiennych warunków środowiskowych. Jest to proces wymagający obiektywnej analizy wielu czynników składowych, który warto oddać w ręce zespołu programistów mających niezbędne doświadczenie w tej dziedzinie. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z ofertą outsourcingu programistycznego proponowaną przez naszą firmę.