fbpx
goodfirms LOGO Created with Sketch.  Tworzenie aplikacji mobilnych

  Ty masz pomysł, my odpowiadamy za tworzenie aplikacji mobilnych, które doskonale wpisują się w oczekiwania przyszłych użytkowników.

  Czego potrzebujesz?

  Wspierane technologie

  Certyfikacje
  Jakość poparta certyfikatem daje najwyższą wartość

  programowanie
  • MCSD Microsoft Solutions Developer 70-487, 70-486
  • Web Applications
  • MCTP 70-480 Microsoft Specialist
  • MCTP 70-40 Microsoft Certified Technology Professional
  • MTA Microsoft Technology Associate
  baza danych
  • MCSE Microsoft Solution Expert
  • Business Intelligence
  • MCSA 70-446 Microsoft Solution Associate
  • MTA Microsoft Technology Associate
  • Performance Tuning and Optimizing SQL Databases 2017
  analiza wymagań
  • REQB Requirements Engineering Qualification Board
  • Certified Professional for Requirements Engineering
  • REQB Foundation Level
  • Prince2 Foundation
  • ITIL Foundation
  testowanie
  • ISTQB Certified Tester
  • ISTQB Foundation Level

  Proces tworzenia aplikacji mobilnej

  ico-write
  Analiza
  ico-analysis
  Prototypowanie
  home-ico2
  Projekt
  ico-dev
  Wytworzenie aplikacji
  ico-check
  Testowanie
  launch
  Wydanie
  benefit-2
  Wsparcie
  Wiktor Sobczyk

  Jak mogę Ci pomóc?

  Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z ekspertem i porozmawiaj o projekcie, który chcesz zrealizować!

  Jak wygląda proces tworzenia aplikacji mobilnej?

  Pierwszym etapem tworzenia aplikacji mobilnych jest analiza, dzięki której lepiej poznajemy klienta – jego potrzeby, oczekiwania oraz specyfikę branży. Na podstawie zgromadzonych danych, tworzymy dalszy plan działania i przechodzimy do prototypowania. Prototypowanie, czyli rozrysowanie wire-framów na podstawie analizy i pożądanych funkcjonalności, zapobiega potencjalnym błędom, które w innym przypadku byłyby widoczne dopiero po zakończeniu wszystkich prac. Kolejnym etapem tworzenia aplikacji na telefon jest projekt, a więc gotowa koncepcja opracowana na podstawie wcześniej ustalonych funkcjonalności. Aby aplikacje mobilne dla firm były dopracowane w każdym detalu, niezbędne jest również testowanie oprogramowania – to zapewnia efekty najwyższej jakości.

  Jako firma tworząca aplikacje mobilne, towarzyszymy naszym klientom na każdym etapie współpracy – także wówczas, gdy aplikacja trafi do użytkowników. Zapewniamy pełne wsparcie w przypadku problemów technicznych, aktualizacji oprogramowania lub konieczności dodania nowych funkcji. Projektujemy różne aplikacje mobilne dla firm, które osiągają sukces i są zgodne z wymaganiami klienta. Usługi programistyczne w naszym wykonaniu to korzystanie z najlepszych narzędzi i skuteczność z korzyścią dla Twojej firmy.

  programowanie aplikacji mobilnych
  Nie masz jeszcze pomysłu?
  Wspólnie wyklarujmy Twoją wizję!

  Profesjonalizm i doświadczenie
  Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę

  ITIL 4 Foundation
  Prince 2 Foundation

  Prince 2 Practitioner

  Agile PM Foundation

  Agile PM Practitioner

  Agile BA Foundation

  Agile BA Practitioner

  IPMA lev. D

  Opinie naszych klientów

  Marcin Ludyga
  Prezes
  Absolutnie solidna współpraca. Dzięki it-solve mój klient ma świetne i bardzo innowacyjne oprogramowanie. Zespół it-solve wyjątkowo dobrze rozumie potrzeby klienta, a także ma doskonale opanowaną psychologię biznesu.
  Emil Żak
  CEO/ Co- Founder w Ecologic.io
  Uważam, że it-solve to godny zaufania współpracownik. Mogę polecić ich jako rzetelnych i doświadczonych partnerów do każdego projektu!
  Marcin Starczewski
  Zastępca Kierownika Działu Informatycznego ds. Programowania
  Rekomendujemy IT-SOLVE jako rzetelną i profesjonalną firmę. Firma IT-SOLVE okazała się bardzo solidnym partnerem. Podczas prowadzonych prac cały zespół IT-SOLVE wykazuje duże zaangażowanie, wysokie kwalifikacje techniczne.
  Maciej Kowalczyk
  Dyrektor zarządzający w Trubine Analytics S.A.
  Bez pomocy it-solve nie bylibyśmy w stanie rozwinąć tylu funkcjonalności w tak krótkim czasie.
  Bartosz Dowojna
  Specjalista ds. Komunikacji i Rozwoju, Project Manager at Sweco Consulting sp. z o.o.
  Wybór firmy IT-Solve okazał się strzałem w dziesiątkę. Bardzo kompetentny i elastyczny zespół, który przed przystąpieniem do realizacji stara się w pełni poznać nie tylko potrzeby Klienta, ale także szerszy kontekst. Ich pełne wsparcie, a także cenne uwagi pozwoliły zrealizować projekt w wyznaczonym terminie i założonym budżecie. Mogę polecić firmę IT-Solve jako rzetelnego i zaangażowanego partnera.
  Jakub Wójtowicz
  Account Manager w Brand Backup
  Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z IT-Solve. Produkt w pełni spełnił nasze oczekiwania. Pozbawiony wad, dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy. Współpraca na bardzo wysokim poziomie.
  Kamil Chełstowski
  Member of Board of BussinessForce
  Portal, który powstał we współpracy z it-solve został uruchomiony i obsługuje już setki użytkowników. Sa wydajnymi, komunikatywnymi partnerami, którzy pracują w procesie Agile, regularnie wykonując zadania.
  Rafał Krakowski
  Dyrektor ds. realizacji
  IT-SOLVE to solidny Partner, który profesjonalnie podchodzi do realizacji złożonych projektów. Potrafi słuchać Klienta i przełożyć to na realne efekty swojej pracy.
  Artur Ochman
  Członek zarządu w Gamuza sp. z o.o.
  Specjaliści IT-SOLVE wykazują się bardzo dużym zaangażowaniem, doświadczeniem oraz profesjonalizmem. Posiadają bardzo szeroką wiedzę techniczną w obszarze projektowania i implementacji procesów biznesowych. Firma it-solve jest bardzo solidnym i godnym zaufania partnerem technologicznym.
  Jak możemy Ci pomóc?
  Porozmawiaj z nami!   Wiktor Sobczyk
   Co-Founder, Key Account Manager
   Kliknij, aby podejrzeć
   Tworzymy funkcjonalne aplikacje mobilne dla firm

   Mamy za sobą opracowanie wielu niezawodnych i przyjaznych użytkownikom aplikacji mobilnych, a niektóre z nich są do pobrania z App Store oraz Google Play. Tworzenie aplikacji na Androida oraz iOS, a także tworzenie aplikacji Flutter to nasza specjalność. Stworzone oprogramowanie dedykowane spełnia oczekiwania zarówno naszych klientów, jak i użytkowników końcowych. Przygotowując aplikacje w podejściu zwinnym, wykorzystujemy najlepsze praktyki branżowe oraz technologie. Zapewniamy naszym klientom nieustanne wsparcie techniczne, także po wykonaniu produktu, dzięki czemu zyskujesz pewność, że dedykowana aplikacja mobilna zawsze będzie zoptymalizowana i dostosowana do dynamicznych zmian na rynku. 

   projektowanie aplikacji mobilnych
   CZYTAJ WIĘCEJ

   Tworzenie aplikacji mobilnej a wybór konkretnej platformy

   Tematem niezwykle istotnym, jednak odrębnym względem poruszonych wcześniej zagadnień ogólnych, jest podjęcie decyzji w zakresie preferowanego systemu operacyjnego, któremu docelowo mają być specjalnie tworzone aplikacje mobilne dla biznesu. Jest to etap konieczny do przebycia, zanim nastąpi właściwe tworzenie aplikacji mobilnej, ponieważ uzależnione są od niego technologie, z których skorzystamy w celu zrealizowania Twojego zlecenia.

   Aby ułatwić Ci wstępne rozeznanie w temacie, poniżej przygotowaliśmy poglądowe podsumowanie najważniejszych zalet wynikających z zastosowania każdego z proponowanych przez nas rozwiązań. Jeśli po jego lekturze będziesz zainteresowany poznaniem większej ilości szczegółów dotyczących tego, z czym wiąże się programowanie aplikacji mobilnych w zależności od wyboru jednej z poniżej opisanych platform, zapraszamy do kontaktu lub zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w ramach przeznaczonych im podstron.

   tworzenie aplikacji mobilnych

   Android najważniejsze korzyści

   Dzięki popularności, którą notuje wśród użytkowników smartfonów oraz tabletów tworzenie aplikacji przeznaczonych właśnie temu systemowi jest zwykle pierwszym wyborem naszych klientów. Aktualnie cały światowy rynek systemów operacyjnych podzielony jest między dwie firmy: Apple oraz Google, przy czym udział drugiego z nich wynosi około 85% i wciąż rośnie. Pierwszą i zarazem fundamentalną korzyścią, z którą wiąże się tworzenie aplikacji mobilnych, jest więc możliwość dotarcia do milionów użytkowników z niemal dowolnych części globu.

   Jeśli chodzi o pozostałe, również bardzo istotne zalety, projektowanie oprogramowania przeznaczonego temu systemowi wiąże się ponadto z:
   - silnym wsparciem ze strony Google, które oferuje specjalistyczną platformę zarówno dystrybucyjną, jak i pozwalającą na efektywne tworzenie aplikacji mobilnych,
   - opcją personalizacji oprogramowania w olbrzymim zakresie i uwzględnienia w ramach niego niemal dowolnych funkcjonalności,
   - względnie niskim poziomem inwestycji, uzyskiwanym m.in. dzięki temu, że każdy deweloper czy firma tworząca aplikacje mobilne przeznaczone temu systemowi ma darmowy dostęp do nowoczesnych narzędzi open-source’owych od Google’a, takich jak Android App Development Software Kit,
   - bezpieczeństwem użytkowania i dystrybucji, choć te czynniki zależą przede wszystkim od tego, w jakim stopniu profesjonalna firma aplikacje mobilne zaprojektuje – w przypadku naszej firmy, udzielamy klientom gwarancję braku błędów oraz możliwości dystrybuowania oprogramowania w ramach niejednolitych segmentów.

   Tworzenie aplikacji na iOS – dlaczego warto?

   Po zapoznaniu się z powyższymi zaletami, projektowanie aplikacji na iOS może wydać się w pierwszej chwili nietrafionym pomysłem. W praktyce jednak ciężko o bardziej błędne wnioski. To oczywiście prawda, że pierwszy z tych systemów jest o wiele popularniejszy, ale z drugiej strony nie oznacza to, że projektowanie aplikacji na drugi będzie złym pomysłem.
   Programy na systemie operacyjnym od Apple’a cechują się bowiem ponadprzeciętną niezawodnością działania oraz najwyższym współczynnikiem bezpieczeństwa w kontekście ich użytkowania czy dalszego rozwijania.

   Dodatkowo wybór aplikacji na iOS stanowi niejako wariant premium, ponieważ Apple przywiązuje olbrzymią wagę do tego, aby firma tworząca aplikacje mobilne na ich system przestrzegała rygorystycznych standardów jakości. Dzięki temu finalnie uzyskiwane produkty odznaczają się perfekcją wykonania i wykończenia, zapewniając korzystającym z nich użytkownikom wysoki komfort obsługi, doskonałe doznania empiryczne, a także – kluczowe z punktu widzenia inwestora – wrażenie ekskluzywności.

   Jak powszechnie wiadomo, odbiorcy usług czy produktów postrzegający je jako ekskluzywne oraz wykonane z dużym pietyzmem, są gotowi zapłacić za nie o wiele więcej niż za ich standardowe odpowiedniki. To z kolei sprawia, że tworzenie aplikacji mobilnych generuje szansę na uzyskanie wysokiego zwrotu z inwestycji nawet wtedy, gdy nie trafią one do tak dużej grupy odbiorców, jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku oprogramowania przeznaczonemu Androidowi.

   Programowanie aplikacji na bazie frameworka Flutter – kluczowe zalety

   Framework Flutter został opracowany przez firmę Google, a główną ideą towarzyszącą jego powstawaniu była możliwość tworzenia w czasie ograniczonym do skrajnego minimum aplikacji mobilnych bardzo wydajnych zarówno na Androidzie, jak i systemie iOS.

   Jeśli chodzi o atuty oferowanych przez nas wariantów oprogramowania tworzenie aplikacji w oparciu o Flutter wiąże się zatem przede wszystkim z bardzo wysoką efektywnością przeprowadzania tego procesu oraz z tym że uzyskiwany finalnie produkt jest kompatybilny z obiema wspomnianymi wcześniej systemami operacyjnymi. Projektowanie aplikacji mobilnych wykorzystujących Flutter realizowane jest na podstawie tej samej bazy kodowej dla Androida oraz iOS-a.

   Patrząc na opisywane rozwiązanie z perspektywy cech istotnych dla Ciebie jako klienta, warto ponadto zaznaczyć, że aplikacje mobilne dla biznesu utworzone na podstawie Flutter są płynne i szybkie w działaniu, a koszty wdrożenia i późniejszego utrzymywania lub rozwijania projektu relatywnie niskie, z uwagi na specyfikę tego frameworka – przekłada się ona m.in. na zredukowany wysiłek przy testowaniu aplikacji mobilnych oraz wspomnianą wcześniej dużą prędkość ich tworzenia.

   Tworzenie aplikacji mobilnych – na którą platformę postawić?

   Co zatem wybrać – tworzenie aplikacji mobilnych na iOS programy przeznaczone Androidowi czy też rozwiązania uzyskiwane dzięki frameworkowi Flutter? Na to pytanie nie da się niestety odpowiedzieć jednoznacznie, a dokonanie finalnego wyboru powinno być poprzedzone gruntowną analizą najważniejszych wad oraz zalet każdej z platform.

   Jeżeli zainteresowała Cię możliwość podjęcia współpracy z naszą firmą, serdecznie zapraszamy do kontaktu, podczas którego zidentyfikujemy Twoje potrzeby i na tej podstawie wskażemy Ci najodpowiedniejszą opcję. Gwarantujemy, że bez względu na rodzaj ostatecznie wybranego oprogramowania tworzenie aplikacji za naszym pośrednictwem pozwoli Ci osiągnąć doskonałe rezultaty.

   Programowanie aplikacji mobilnych z firmą it-solve - w pełni kompleksowa obsługa

   Jednym z głównych atutów współpracy z naszą firmą jest nastawienie na wsparcie klienta w ramach realizowanego wspólnie przedsięwzięcia w możliwie jak najszerszym zakresie. W zależności od Twoich potrzeb może ono obejmować projektowanie aplikacji mobilnych w oparciu o przygotowaną przez Ciebie szczegółową specyfikację, a także programowanie jej od zupełnych podstaw. W drugim z przytoczonych przypadków wystarczy, że zgłosisz się do nas z samym wstępnym pomysłem, a my zadbamy o to, aby nadać całości realny kształt, stworzyć konkretny projekt i finalnie wcielić go w życie.

   Kompleksowe podejście do potrzeb klienta idzie w it-solve w parze z pełną elastycznością. Oznacza to, że z naszych usług możesz skorzystać w dowolnym pożądanym przez siebie zakresie. Jeśli wiesz, że z większości zadań podołasz samodzielnie lub w kooperacji wyłącznie z własnym zespołem, nie ma żadnego problemu, żebyś zwrócił się do nas z prośbą o pomoc tylko w części koniecznych do przeprowadzenia prac. Wówczas po Twojej stronie pozostaje właściwe programowanie aplikacji mobilnych, podczas gdy my możemy zająć się np. samą integracją z ERP, API czy urządzeniem zewnętrznym.

   Inny przykład kooperacji w niepełnym zakresie to chociażby powierzenie nam pieczy nad utrzymaniem, modernizowaniem oraz rozwianiem aplikacji już istniejących, bez względu na to, czy podczas ich powstawania byłeś już naszym klientem, czy też zrealizowałeś określoną koncepcję bez naszego udziału. Płaszczyzna współpracy pomiędzy nami a Tobą jest ograniczona wyłącznie skalą Twoich indywidualnych potrzeb.

   Projektowanie aplikacji mobilnych - optymalnych schemat kooperacji

   W it-solve wierzymy, że kluczem dla odniesienia sukcesu na rynku przez daną aplikację jest odpowiednia organizacja oraz pełne zrozumienie pomiędzy osobami zaangażowanymi w proces jej tworzenia. W związku z tym na przestrzeni wielu lat naszej działalności zoptymalizowaliśmy niemal do perfekcji procedurę współpracy z naszymi klientami. Obecnie przebiega one w czterech poniżej scharakteryzowanych etapach:

   1. Analiza biznesowa polegająca na skrupulatnym scharakteryzowaniu potrzeb klienta i wyznaczeniu na ich podstawie konkretnych założeń projektu.
   2. Przeprowadzenie Warsztatów Discovery, podczas których skupiamy się na odnalezieniu najbardziej efektywnych dla danej aplikacji rozwiązań i rozplanowujemy podział obowiązków, dzięki czemu jej wstępny szkic nabiera wyraźnych, jasno określonych kształtów.
   3. Właściwe programowanie aplikacji mobilnych obejmujące podział na pomniejsze etapy, z których każdy uwzględnia bieżące przekazywanie Ci stworzonego dotychczas kodu do zweryfikowania.
   4. Faza utrzymania i rozwoju, czyli wszelkie czynności skoncentrowane na dalszym sprawowaniu pieczy nad innowacyjnością i niezawodnością działania programu.

   Każdy z opisanych powyżej etapów jest oczywiście opcjonalny i jeśli z dowolnych powodów, którykolwiek z nich okaże się Ci zbędny, docelowa współpraca zostanie go pozbawiona. Do kontaktu z naszym zespołem zapraszamy zatem niezależnie od zakresu i skali skomplikowania Twoich potrzeb.