fbpx
goodfirms LOGO Created with Sketch.
  User Flow

  User Flow – po co się go opracowuje?

  Celem User Flow jest wyraźne zobrazowanie, jak użytkownik porusza się przez system, identyfikując kluczowe punkty interakcji i potencjalne przeszkody. Jednak nie chodzi tylko o zrozumienie, w jaki sposób użytkownik korzysta z produktu, ale przede wszystkim, jakie są jego oczekiwania i jak wpływają one na jego interakcje z aplikacją lub stroną internetową. Opracowanie User Flow pomoże stworzyć łatwy w obsłudze i intuicyjny interfejs oraz uniknąć jego negatywnych doświadczeń użytkownika z produktem.

  Co to jest User Flow?

  Najprościej mówiąc, co to jest User Flow – to graficzne przedstawienie ścieżki, którą podąża użytkownik, gdy korzysta z Twojego produktu. Jest to również kluczowy element procesu projektowania UX. Niezależnie od tego, czy to aplikacja, czy strona internetowa – każde narzędzie cyfrowe ma swój specyficzny User Flow. Obejmuje on kwestie takie jak:

  • gdzie i kiedy użytkownik zaczyna korzystać z Twojego produktu,
  • jakie kroki podejmuje podczas korzystania z niego,
  • jakie działania wykonuje po drodze,
  • gdzie kończy swoją podróż.

  User Flow – jak je dobrze stworzyć?

  Pierwszym krokiem, aby stworzyć praktyczne User Flow, jest zrozumienie Twoich użytkowników. Zadaj sobie następujące pytania:

  1. Kim są?
  2. Co chcą osiągnąć za pomocą Twojego produktu?
  3. Jakie kroki muszą podjąć, aby to osiągnąć?

  Wiedza na temat użytkowników pozwoli Ci lepiej dostosować ścieżki do ich potrzeb. Kiedy już zrozumiesz ich potrzeby, możesz zacząć tworzyć User Flow dla poszczególnych ścieżek. Do tego doskonale sprawdzi się diagram, który pokaże kolejne kroki, jakie użytkownik podejmuje, aby osiągnąć określony cel. Podczas tworzenia User Flow, pamiętaj, aby uwzględnić wszystkie możliwe scenariusze, nie tylko idealną ścieżkę, czyli taką, gdy wszystko idzie zgodnie z Twoim planem. Weź pod uwagę także różne problemy, które mogą napotkać użytkownicy i zastanów się, jak możesz je dla nich rozwiązać.

  Czym jest User Flow i jakie ma korzyści dla Twojego biznesu?

  Nadal zastanawiasz się, czy naprawdę potrzebujesz wiedzy o tym, czym jest User Flow i jak je stworzyć, aby Twój produkt był użyteczny? Oto kilka powodów, dla których warto przygotować drogę użytkownika przed stworzeniem projektu aplikacji:

  1. User Flow pomaga zoptymalizować proces i zredukować liczbę kroków potrzebnych do wykonania zadania;
  2. Twoi użytkownicy będą mogli osiągnąć swoje cele szybciej i łatwiej, co zwiększy ich satysfakcję podczas korzystania z Twojego produktu;
  3. wyeliminujesz przeszkody, które mogą zniechęcić użytkowników do korzystania z aplikacji lub strony internetowej;
  4. możesz podejmować lepsze decyzje biznesowe i inwestować w funkcje, które naprawdę mają znaczenie dla Twoich odbiorców.

  Skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy Ci stworzyć praktyczne i intuicyjne User Flow dla Twojej aplikacji!

  Jak możemy Ci pomóc?
  Porozmawiaj z nami!
   Kamil
   Head of Business Development
   Kliknij, aby podejrzeć