fbpx
goodfirms LOGO Created with Sketch.
  Cloud Computing

  Cloud computing – dlaczego jest ważny?

  Technologia cloud computing jest jednym z najważniejszych trendów w dzisiejszym świecie cyfryzacji. Dlaczego? Zrewolucjonizowała sposób, w jaki pracujemy i korzystamy z technologii na co dzień. Przede wszystkim firmy mogą skoncentrować się na tym, co dla nich najważniejsze – na rozwoju swojej działalności – bez konieczności inwestowania w kosztowną infrastrukturę i wykwalifikowany personel do jej obsługi. Dlatego cloud computing staje się nieodłącznym elementem nowoczesnej technologii – zaczynając od kwestii bezpieczeństwa danych, przez usprawnienie procesów, aż po wprowadzanie innowacji.

  Cloud computing co to i do czego służy?

  Odpowiadając na pytanie, co to jest cloud computing, najprościej ujmując to technologia IT umożliwiająca przechowywanie i przetwarzanie danych w chmurze. W praktyce oznacza to, że magazynowane informacje nie są w żaden sposób powiązane z konkretnym fizycznym urządzeniem. Taka usługa wykorzystuje wirtualną przestrzeń, której możesz używać z dowolnego miejsca na każdym sprzęcie. To pozwala również na nieskończone możliwości obliczeniowe, do których dostęp jest praktycznie natychmiastowy. Zakres takiej usługi możesz dopasować do potrzeb swojej firmy i w każdym momencie ją rozszerzyć, co gwarantuje dużą oszczędność czasu i zasobów.

  Obszary wykorzystania cloud computing – praktyczne zastosowanie

  Cloud computing sprawdza się niemal wszędzie, gdzie kluczowe jest zarządzenie dużą ilością informacji. Obszary wykorzystania cloud computingu, które najbardziej zyskują dzięki tej usłudze, to:

  1. e-commerce – chmura pozwala firmom na przechowywanie i organizowanie ogromnymi ilościami danych. Dzięki skalowalności chmury, firmy mogą łatwo dostosować swoje potrzeby IT do zmieniających się wymagań biznesowych;
  2. sektor zdrowia – bezpieczne i łatwo dostępne miejsce do przechowywania danych o pacjentach;
  3. edukacja – prosty i szybki dostęp do materiałów edukacyjnych, platform e-learningowych i szkoleniowych;
  4. rozrywka – portale do gry online i aplikacje dostępne dla wszystkich użytkowników na całym świecie.

  Technologia cloud computing – zalety dla Twojej firmy

  Do pozytywnych aspektów technologii cloud computingu, jakimi są skalowalność, elastyczność, dostępność i bezpieczeństwo, można dodać jeszcze jedną rzecz – korzyści ekonomiczne. Dzięki modelowi pay as you go, koszty związane z taką usługą są dużo niższe w porównaniu z budowaniem coraz większych serwerowni i lokalnym przechowywaniem danych. Chmura pozwoli Ci na szybkie dostosowanie infrastruktury IT do Twojego biznesu, np. poprzez wykupienie u swojego dostawcy większej przestrzeni na magazynowanie informacji. W naszej firmie wiemy, jak wykorzystać pełny potencjał nowych technologii. Dlatego, jeśli potrzebujesz nowoczesnych rozwiązań w swojej firmie, skontaktuj się z nami już dziś!

  Jak możemy Ci pomóc?
  Porozmawiaj z nami!
   Kamil
   Head of Business Development
   Kliknij, aby podejrzeć