fbpx
goodfirms LOGO Created with Sketch.
  Angular

  Angular, czyli uniwersalny framework

  Angular, stworzony i utrzymywany przez Google, jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych frameworków JavaScript na rynku. Przeznaczony do tworzenia wysoce interaktywnych, jednostronicowych aplikacji internetowych (SPA), Angular stał się ulubionym wyborem wielu deweloperów frontendowych. Ceniony jest przede wszystkim za swoją szybkość i wydajność. Co więcej, Angular wykorzystuje nie tylko JavaScript. Obsługuje on również HTLM i CSS, co daje duże możliwości dla deweloperów posługujących się różnymi językami programowania.

  Angular co to znaczy w praktyce i jakie ma zastosowanie?

  Angular jest używany do tworzenia szerokiej gamy aplikacji internetowych – od prostych strony do złożonych aplikacji biznesowych. Rozbudowany zestaw narzędzi oraz liczne zintegrowane funkcje sprawiają, że jest świetnym wyborem do tworzenia:

  1. interaktywnych i animowanych interfejsów stron internetowych i aplikacji;
  2. aplikacji mobilnych na system Android oraz iOS;
  3. aplikacji jednostronicowych (single-page apps);
  4. PWA, czyli rozwiązania łączącego zalety standardowej aplikacji i strony internetowej, które działa zarówno online, jak i offline.

  Angular co to jest, jakie ma zalety i wady?

  Dlaczego tak wiele deweloperów wybiera Angular do realizacji swoich projektów? Oferuje on przede wszystkim szybkość i wydajność dzięki swojej architekturze opartej na komponentach. Ponadto, jako framework stworzony przez Google, Angular zapewnia stabilność i ciągłe wsparcie, co przekłada się na bezpieczeństwo w rozwijaniu aplikacji.

  Jednak jak każde narzędzie, Angular ma również swoje wady. Mogą występować problemy z wydajnością i szybkością ładowania szczególnie dla bardzo dużych aplikacji. Będzie to miało znaczący wpływ na funkcjonowanie aplikacji mobilnych, gdzie te aspekty są kluczowe. Niektórzy deweloperzy mogą mieć również problem ze złożonością architektury, szczególnie na początku pracy z tym frameworkiem.

  Co to Angular i jak przyspiesza tworzenie efektywnych aplikacji webowych?

  Teraz kiedy już wiesz, co to Angular, pora skupić się na tym, jak ułatwia i przyspiesza on proces tworzenia aplikacji. Angular umożliwia dwukierunkowe powiązanie danych (two-way data binding), która minimalizuje wysiłek potrzebny na synchronizację modelu oraz widoku. To oznacza, że zmiany w danych są natychmiast odzwierciedlane w aplikacji i na odwrót. Angular oferuje też wsparcie dla testowania jednostkowego i integracyjnego, co jest niezwykle cenne przy tworzeniu skalowalnych i łatwych do utrzymania aplikacji. Skontaktuj się z nami, aby omówić, jak nasi doświadczeni deweloperzy mogą pomóc przekształcić Twój pomysł w wydajną aplikację. Czekamy na wiadomość od Ciebie!

  Jak możemy Ci pomóc?
  Porozmawiaj z nami!
   Kamil
   Head of Business Development
   Kliknij, aby podejrzeć