fbpx
goodfirms LOGO Created with Sketch.
  Aplikacje PWA

  Jeden kod i wiele platform? Z Progressive Web Application jest to możliwe. Powstałe z inicjatywy Google PWA umożliwia tworzenie za pomocą jednego kodu aplikacji internetowych i mobilnych jednocześnie.

  Zalety Progresywnej Aplikacji Internetowej

  benefit-3

  Wydajność

  Aplikacja mobilna czy mobilna witryna? To pytanie zadajemy sobie już od kilku lat. PWA, czyli progresywne aplikacje internetowe, są tak naprawdę aplikacjami webowymi, które zostały wzbogacone o tzw. „native experience”. Jest wykrywana w przeglądarce bez konieczności pobierania aplikacji, dodatkowo może pracować w dowolnym miejscu - szczególnie w strefach o słabym zasięgu internetu. Aby ułatwić do niej dostęp, można ją zapisać na ekranie telefonu.

  benefit-3

  Spójność aplikacji PWA

  Do tworzenia interfejsu Progresywnych Aplikacji Internetowych nie wykorzystuje się natywnych komponentów interfejsu użytkownika. Każdy z elementów aplikacji mobilnej jest taki sam, jak w przypadku aplikacji otworzonej w przeglądarce internetowej. Dzięki temu tworząc Progresywną Aplikację Internetową zachowujesz spójność wizerunkową zarówno w przeglądarce komputera, jak i aplikacji mobilnej.

  Proces tworzenia aplikacji PWA

  ico-write
  Analiza
  ico-analysis
  Prototypowanie
  home-ico2
  Projekt
  ico-dev
  Wytworzenie aplikacji
  ico-check
  Testowanie
  launch
  Wydanie
  benefit-2
  Wsparcie
  Proces tworzenia Progresywnej Aplikacji Internetowej przez software house IT-Solve jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb i oczekiwań oraz specyfiki branży klienta. Na samym początku dokonujemy analizy - poznajemy daną branżę, a jeśli klient nie ma jeszcze sprecyzowanych wymagań, to sugerujemy skorzystanie z warsztatów Product Design. Nasze usługi programistyczne obejmują również możliwość wykonania projektu graficznego aplikacji, a także rozrysowania widoków aplikacji. Po wytworzeniu aplikacji z wykorzystaniem PWA następuje faza zewnętrznych i wewnętrznych testów. Po ich pomyślnym zakończeniu aplikacja jest gotowa do wdrożenia. Nie pozostawiamy naszych klientów samym sobie - po zakończeniu prac nad aplikacją mogą zwrócić się do nas w razie problemów technicznych, chęci aktualizacji czy dodania nowych funkcji. Warto podkreślić, że tworzenie aplikacji z wykorzystaniem PWA może nieco różnić się w przypadku każdego klienta, ponieważ do wszystkich projektów podchodzimy indywidualnie. Zanim przejdziemy do fazy tworzenia projektu - oprogramowania dedykowanego - często proponujemy również warsztaty Product Design, w ramach których możemy stworzyć specyfikację oraz określić budżet projektu.

  Czy PWA to odpowiedni wybór?

  launch

  MVP i PWA - idealne połączenie

  Masz świetny pomysł na aplikację, która wymaga zarówno aplikacji internetowej, jak i mobilnej? Potrzebujesz zaprezentować MVP swoim inwestorom i masz ograniczony czas? - Progresywna Aplikacja Internetowa jest idealnym wyborem.
  benefit-2

  PWA - jeden kod, wiele platform

  Jeśli potrzebujesz wystartować i wypuścić aplikacje mobilną na obie platformy Android i iOS w tym samym czasie, a ponadto potrzebna jest aplikacja internetowa - PWA może być najlepszym rozwiązaniem.
  Wiktor Sobczyk

  Bezpłatna konsultacja

  Powiedz nam czego potrzebujesz, a nasi eksperci Powiedzą Ci jak to zrobić, ile to kosztuje i na kiedy będzie gotowe.

  Certyfikacje
  Jakość poparta certyfikatem daje najwyższą wartość
  programowanie
  • MCSD Microsoft Solutions Developer 70-487, 70-486
  • Web Applications
  • MCTP 70-480 Microsoft Specialist
  • MCTP 70-40 Microsoft Certified Technology Professional
  • MTA Microsoft Technology Associate
  baza danych
  • MCSE Microsoft Solution Expert
  • Business Intelligence
  • MCSA 70-446 Microsoft Solution Associate
  • MTA Microsoft Technology Associate
  • Performance Tuning and Optimizing SQL Databases 2017
  analiza wymagań
  • REQB Requirements Engineering Qualification Board
  • Certified Professional for Requirements Engineering
  • REQB Foundation Level
  • Prince2 Foundation
  • ITIL Foundation
  testowanie
  • ISTQB Certified Tester
  • ISTQB Foundation Level

  Progresywne Aplikacje Internetowe - Jakie są dodatkowe korzyści

    Dla marketerów dużym plusem zastosowania PWA jest łatwość gromadzenia danych ze standardowych narzędzi analitycznych takich jak Google i Adobe. Dla wydawców pomocą są aktualizacje. W przypadku PWA musimy jedynie wgrać nowe pliki na serwer i użytkownik ma od razu możliwość korzystania z uaktualnionej wersji. Dla biznesu PWA wprowadza realne oszczędności. Nie ma już konieczności wytwarzania aplikacji natywnych. Tutaj jednak warto zaznaczyć, że PWA nie jest jeszcze w pełni gotowe zastąpić aplikacji natywnych, zatem deweloperzy iOS i Android nadal będą potrzebni. Dla wszystkich jej użytkowników pozytywna będzie szybkość reakcji aplikacji i możliwość uruchomienia jej na każdej platformie. Obecnie progresywne aplikacje internetowe zostały wprowadzone m.in. przez PinterestTinderUberStarbucks czy Forbes. Liczba funkcji obsługiwanych przez PWA będzie rosła z roku na rok, dlatego dobrze rokuje to na jej przyszłość. Jest to także doskonały sposób na uatrakcyjnienie posiadanej aplikacji webowej. Małymi krokami możemy przekształcić ją w PWA. Pozwoli zyskać na wydajności, czasie, wspólnym kodzie i najważniejsze - przełoży się na zadowolenie użytkowników.  
  CZYTAJ WIĘCEJ 

  Jaka będzie przyszłość progresywnych aplikacji webowych

    Aplikacja mobilna czy mobilna witryna? To pytanie zadajemy sobie już od kilku lat. Na szczęście dostępne jest rozwiązanie, które rozmywa tę granicę - PWA. PWA, czyli progresywne aplikacje internetowe, są tak naprawdę aplikacjami webowymi, które zostały wzbogacone o tzw. „native experience”. Jest wykrywana w przeglądarce bez konieczności pobierania aplikacji, dodatkowo może pracować w dowolnym miejscu - szczególnie w strefach o słabym zasięgu internetu. Aby ułatwić do niej dostęp, można ją zapisać na ekranie telefonu.  

  PWA jest inicjatywą Google i ma otwarty kod źródłowy, który poprzez wykorzystanie nowoczesnych funkcji sieciowych, może zapewnić użytkownikom lepsze wrażenia niż natywne aplikacje czy mobilne witryny.

    Za wprowadzeniem PWA przemawia także oszczędność takiego rozwiązania. Tworzymy jedną aplikację WEB, bez potrzeby dodatkowej dedykowanej aplikacji mobilnej, którą użytkownik musiałby zainstalować, a w przypadku dodawania kolejnych funkcji - aktualizować. Badania pokazują, że obecnie aż trzy razy więcej osób woli korzystać z witryn webowych niż dedykowanych aplikacji. Dla marketerów dużym plusem zastosowania PWA jest łatwość gromadzenia danych ze standardowych narzędzi analitycznych takich jak Google i Adobe. Dla wydawców pomocą są aktualizacje. W przypadku PWA musimy jedynie wgrać nowe pliki na serwer i użytkownik ma od razu możliwość korzystania z uaktualnionej wersji. Dla biznesu PWA wprowadza realne oszczędności. Nie ma już konieczności wytwarzania aplikacji natywnych. Tutaj jednak warto zaznaczyć, że PWA nie jest jeszcze w pełni gotowe zastąpić aplikacji natywnych, zatem deweloperzy iOS i Android nadal będą potrzebni. Dla wszystkich jej użytkowników pozytywna będzie szybkość reakcji aplikacji i możliwość uruchomienia jej na każdej platformie. Obecnie progresywne aplikacje internetowe zostały wprowadzone m.in. przez Pinterest, Tinder, Uber, Starbucks czy Forbes.  

  Niestety, jak już wspomnieliśmy, PWA nie jest obecnie w stanie zastąpić aplikacji natywnych.

    Oto kilka powodów dlaczego:
  • - PWA nie obsługuje wszystkich komponentów sprzętowych jak: aparaty fotograficzne, GPS czy skanery linii papilarnych
  • - Marketerzy mogą napotkać trudności w promowaniu swoich aplikacji i ich legalności. Do tej pory miało to miejsce na Android czy iOS store.
  • - Progresywne aplikacje internetowe nadal niedostępne są na IE, Edge, Safari i wielu innych niestandardowych przeglądarkach
  • - Wiele aplikacji, które wymagają logowania do systemu, będzie nadal za każdym wejściem żądać loginu i hasła. PWA nie mogą gromadzić tych danych i pozwalać na autologowanie
  Liczba funkcji obsługiwanych przez PWA będzie rosła z roku na rok, dlatego dobrze rokuje to na jej przyszłość. Jest to także doskonały sposób na uatrakcyjnienie posiadanej aplikacji webowej. Małymi krokami możemy przekształcić ją w PWA. Pozwoli zyskać na wydajności, czasie, wspólnym kodzie i najważniejsze - przełoży się na zadowolenie użytkowników.

  Opinie naszych klientów

  Emil Żak
  CEO/ Co- Founder w Ecologic.io
  Uważam, że it-solve to godny zaufania współpracownik. Mogę polecić ich jako rzetelnych i doświadczonych partnerów do każdego projektu!
  Marcin Starczewski
  Zastępca Kierownika Działu Informatycznego ds. Programowania
  Rekomendujemy IT-SOLVE jako rzetelną i profesjonalną firmę. Firma IT-SOLVE okazała się bardzo solidnym partnerem. Podczas prowadzonych prac cały zespół IT-SOLVE wykazuje duże zaangażowanie, wysokie kwalifikacje techniczne.
  Marcin Ludyga
  Prezes
  Absolutnie solidna współpraca. Dzięki it-solve mój klient ma świetne i bardzo innowacyjne oprogramowanie. Zespół it-solve wyjątkowo dobrze rozumie potrzeby klienta, a także ma doskonale opanowaną psychologię biznesu.
  Maciej Kowalczyk
  Dyrektor zarządzający w Trubine Analytics S.A.
  Bez pomocy it-solve nie bylibyśmy w stanie rozwinąć tylu funkcjonalności w tak krótkim czasie.
  Bartosz Dowojna
  Specjalista ds. Komunikacji i Rozwoju, Project Manager at Sweco Consulting sp. z o.o.
  Wybór firmy IT-Solve okazał się strzałem w dziesiątkę. Bardzo kompetentny i elastyczny zespół, który przed przystąpieniem do realizacji stara się w pełni poznać nie tylko potrzeby Klienta, ale także szerszy kontekst. Ich pełne wsparcie, a także cenne uwagi pozwoliły zrealizować projekt w wyznaczonym terminie i założonym budżecie. Mogę polecić firmę IT-Solve jako rzetelnego i zaangażowanego partnera.
  Jakub Wójtowicz
  Account Manager w Brand Backup
  Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z IT-Solve. Produkt w pełni spełnił nasze oczekiwania. Pozbawiony wad, dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy. Współpraca na bardzo wysokim poziomie.
  Kamil Chełstowski
  Member of Board of BussinessForce
  Portal, który powstał we współpracy z it-solve został uruchomiony i obsługuje już setki użytkowników. Sa wydajnymi, komunikatywnymi partnerami, którzy pracują w procesie Agile, regularnie wykonując zadania.
  Rafał Krakowski
  Dyrektor ds. realizacji
  IT-SOLVE to solidny Partner, który profesjonalnie podchodzi do realizacji złożonych projektów. Potrafi słuchać Klienta i przełożyć to na realne efekty swojej pracy.
  Artur Ochman
  Członek zarządu w Gamuza sp. z o.o.
  Specjaliści IT-SOLVE wykazują się bardzo dużym zaangażowaniem, doświadczeniem oraz profesjonalizmem. Posiadają bardzo szeroką wiedzę techniczną w obszarze projektowania i implementacji procesów biznesowych. Firma it-solve jest bardzo solidnym i godnym zaufania partnerem technologicznym.
  Jak możemy Ci pomóc?
  Porozmawiaj z nami!
   Kamil
   Head of Business Development
   Kliknij, aby podejrzeć