fbpx
goodfirms LOGO Created with Sketch.Testowanie oprogramowania i QA

Pomożemy obniżyć Ci koszty testowania oraz skrócić czas wprowadzania produktów na rynek dzięki naszemu doświadczeniu w zakresie zapewnienia jakości oprogramowania.

Nasz proces testowania:

ico-write
Analiza wymagań
ico-analysis
Planowanie
home-ico2
Ustalenie testów
ico-dev
Ustawienie środowiska testowego
ico-check
Wykonanie testów
ico-write
Raportowanie
launch
Wydanie aplikacji
ico-star
Testy ręczne
W testach ręcznych przypadki testowane wykonywane są przez ludzi. Kluczową koncepcją ręcznego testowania jest zapewnienie, że produkt jest wolny od błędów i działa zgodnie z określonymi wymaganiami funkcjonalnymi.
ico-dev
Testy automatyczne
W testach automatycznych oprogramowanie jest testowane przy użyciu narzędzi do testowania automatycznego. Są to testy zalecane w przypadku projektów długoterminowych. Oprogramowanie do automatyzacji testów wprowadzana dane testowe do testowanego systemu, kolejno porównuje oczekiwane i rzeczywiste wyniki. Wyniki są generowane w szczegółowych raportach z testów.
benefit-5
Testowanie API
Testowanie API obejmuje testowanie według warstwy aplikacji w celu ustalenia, czy spełnia ona wymagania dotyczące funkcjonalności oraz niezawodności. Dzięki testom API po zaprojektowaniu logiki można zbudować testy w celu sprawdzenia poprawności odpowiedzi i danych.
benefit-12
Testowanie obciążenia
Testowanie obciążenia powinno być zaplanowane dla każdego systemu dla którego przewiduje się duże obciążenie.
home-ico3
Kontrola jakości
Kontrola jakości to proces w którym oprogramowanie naszych klientów jest oceniane pod kątem ustalonych standardów i specyfikacji, aby zapewnić zgodność opracowanego produktu z tymi standardami.

Certyfikacje
Jakość poparta certyfikatem daje najwyższą wartość

programowanie
 • MCSD Microsoft Solutions Developer 70-487, 70-486
 • Web Applications
 • MCTP 70-480 Microsoft Specialist
 • MCTP 70-40 Microsoft Certified Technology Professional
 • MTA Microsoft Technology Associate
baza danych
 • MCSE Microsoft Solution Expert
 • Business Intelligence
 • MCSA 70-446 Microsoft Solution Associate
 • MTA Microsoft Technology Associate
 • Performance Tuning and Optimizing SQL Databases 2017
analiza wymagań
 • REQB Requirements Engineering Qualification Board
 • Certified Professional for Requirements Engineering
 • REQB Foundation Level
 • Prince2 Foundation
 • ITIL Foundation
testowanie
 • ISTQB Certified Tester
 • ISTQB Foundation Level

Opinie naszych klientów

Emil Żak
CEO/ Co- Founder w Ecologic.io
Uważam, że it-solve to godny zaufania współpracownik. Mogę polecić ich jako rzetelnych i doświadczonych partnerów do każdego projektu!
Marcin Starczewski
Zastępca Kierownika Działu Informatycznego ds. Programowania
Rekomendujemy IT-SOLVE jako rzetelną i profesjonalną firmę. Firma IT-SOLVE okazała się bardzo solidnym partnerem. Podczas prowadzonych prac cały zespół IT-SOLVE wykazuje duże zaangażowanie, wysokie kwalifikacje techniczne.
Marcin Ludyga
Prezes
Absolutnie solidna współpraca. Dzięki it-solve mój klient ma świetne i bardzo innowacyjne oprogramowanie. Zespół it-solve wyjątkowo dobrze rozumie potrzeby klienta, a także ma doskonale opanowaną psychologię biznesu.
Maciej Kowalczyk
Dyrektor zarządzający w Trubine Analytics S.A.
Bez pomocy it-solve nie bylibyśmy w stanie rozwinąć tylu funkcjonalności w tak krótkim czasie.
Bartosz Dowojna
Specjalista ds. Komunikacji i Rozwoju, Project Manager at Sweco Consulting sp. z o.o.
Wybór firmy IT-Solve okazał się strzałem w dziesiątkę. Bardzo kompetentny i elastyczny zespół, który przed przystąpieniem do realizacji stara się w pełni poznać nie tylko potrzeby Klienta, ale także szerszy kontekst. Ich pełne wsparcie, a także cenne uwagi pozwoliły zrealizować projekt w wyznaczonym terminie i założonym budżecie. Mogę polecić firmę IT-Solve jako rzetelnego i zaangażowanego partnera.
Jakub Wójtowicz
Account Manager w Brand Backup
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z IT-Solve. Produkt w pełni spełnił nasze oczekiwania. Pozbawiony wad, dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy. Współpraca na bardzo wysokim poziomie.
Kamil Chełstowski
Członek zarządu w Synnetra
Portal, który powstał we współpracy z it-solve został uruchomiony i obsługuje już setki użytkowników. Sa wydajnymi, komunikatywnymi partnerami, którzy pracują w procesie Agile, regularnie wykonując zadania.
Rafał Krakowski
Dyrektor ds. realizacji
IT-SOLVE to solidny Partner, który profesjonalnie podchodzi do realizacji złożonych projektów. Potrafi słuchać Klienta i przełożyć to na realne efekty swojej pracy.
Artur Ochman
Członek zarządu w Gamuza sp. z o.o.
Specjaliści IT-SOLVE wykazują się bardzo dużym zaangażowaniem, doświadczeniem oraz profesjonalizmem. Posiadają bardzo szeroką wiedzę techniczną w obszarze projektowania i implementacji procesów biznesowych. Firma it-solve jest bardzo solidnym i godnym zaufania partnerem technologicznym.

Profesjonalizm i doświadczenie
Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę

ITIL 4 Foundation

itil4-foundation-testowanie-oprogramowania

Prince 2 Foundation

prince2-foundation-qa

Prince 2 Practitioner

prince2-practitioner-qa

Agile PM Foundation

agilepm-foundation-testowanie

Agile PM Practitioner

agilepm-practitioner-qa

Agile BA Foundation

agileba-foundation

Agile BA Practitioner

agileba-practitioner

IPMA lev. D

ipma-leveld

QA & Testowanie
Testowanie aplikacji internetowych oraz testowanie aplikacji mobilnych jest w dzisiejszych czasach niezbędną czynnością, która powinna być wykonana w odniesieniu do każdej wytworzonej aplikacji webowej, jak również aplikacji na Android czy aplikacji na iOS. Zarządzanie jakością oprogramowania jest bardzo ważnym komponentem firmy it. It-solve oferuje przeprowadzenie testów ręcznych, testów automatycznych, testowanie API, kontroli jakości. Oferujemy również testy wydajnościowe aplikacji webowych oraz testy aplikacji mobilnych. Automatyzacja testów aplikacji mobilnych oraz automatyzacja testów aplikacji webowych mogą być kluczowe dla działania każdego dużego systemu.
CZYTAJ WIĘCEJ

Tworzenie aplikacji na telefon testy jakościowe

W kwestii takiej, jak tworzenie aplikacji na telefon testy stanowią nieodzowny element procesu tworzenia dowolnego komputerowego, internetowego, bądź mobilnego oprogramowania Testowanie pozwala dokonać oceny jakościowej danego projektu, poprzez wykrycie oraz opisanie pojawiających się w nim błędów. Do podstawowych celów tego procesu należą:

 • - Weryfikacja jakości danego projektu
 • - Odnalezienie oraz dokładne scharakteryzowanie błędów w taki sposób, żeby programista mógł je jak najszybciej zlokalizować i naprawić

Testowanie aplikacji webowych wymaga wcześniejszego zebrania odpowiedniej ilości danych dotyczących testowanego oprogramowania Testowanie na późniejszych etapach będzie dzięki temu łatwiejsze i pozwoli utrzymać jakość projektu na wysokim poziomie. Tester powinien więc bardzo dokładnie zapoznać się ze wszystkimi zebranymi informacjami. Wśród takich danych znajdują się:

 • - Specyfikacja, czyli zbiór wymagań technicznych, jakie powinna spełniać aplikacja
 • - Projekt graficzny
 • - Wszelkie możliwe do zrealizowania zalecenia oraz oczekiwania klienta
 • - Ustalenia odnoście do tego, jakie materiały posiadali deweloperzy w trakcie projektowania aplikacji

Warto nadmienić, że w kwestii takiej, jak testy programistyczne po poszczególnych etapach weryfikacji i poprawy błędów przez dewelopera, należy wykonać ponowne testy. Celem tego działania jest sprawdzenie, czy został on wyeliminowany, czy może wygenerował kolejny błąd. Co istotne, testy te mogą przebiegać w sposób automatyczny, jak i manualny.

Testy manualne czy automatyczne testowanie oprogramowania – plusy i minusy obu rozwiązań

Główną zaletą, jaką niesie ze sobą automatyzacja testów aplikacji webowych, jest to, że pozwala na znacznie szybsze testowanie aplikacji, bez ingerencji testerów pracujących w wolniej, względem automatu.

W kwestii takiej, jak dokładność, mimo iż testy manualne obarczone są ryzykiem popełnienia błędu ze strony testera, mogą okazać się precyzyjniejsze niż te automatyczne. Wynika to z faktu, że skrypty umożliwiające automatyczne testowanie aplikacji mobilnych, działają dokładnie w taki sposób, w jaki zostały one zaprojektowane. Oznacza to zatem, że mogą pominąć błędy, które nie zostały wyszczególnione w ramach skryptu, a wykryte zostałyby za sprawą testowania manualnego.

Co tyczy się kwestii, jaką jest raportowanie błędów, testowanie aplikacji internetowych lub też mobilnych w sposób manualny pozwala łatwo ocenić, czy jest to program prosty i przyjemny w użyciu. Automatyczne testowanie oprogramowania nie angażuje zaś ludzkich zdolności, w efekcie czego dany program może okazać się mało przyjazny w obsłudze.

Manualne testowanie aplikacji przydaje się w kontekście testowania użyteczności, eksploracyjnego oraz ad hoc, natomiast metodę zautomatyzowaną należy wykorzystać, przeprowadzając testy wydajnościowe aplikacji webowych, testy obciążenia, testy funkcjonalne oraz testy zadań powtarzalnych.

Zapraszamy do współpracy z naszą renomowaną firmą!

Jak możemy Ci pomóc?
Porozmawiaj z nami!Wiktor Sobczyk
Co- Founder, Key Account Manager