fbpx
goodfirms LOGO Created with Sketch.
  Testowanie oprogramowania i QA

  Pomożemy obniżyć Ci koszty testowania oraz skrócić czas wprowadzania produktów na rynek dzięki naszemu doświadczeniu w zakresie zapewnienia jakości oprogramowania.

  Nasz proces testowania:

  ico-write
  Analiza wymagań
  ico-analysis
  Planowanie
  home-ico2
  Ustalenie testów
  ico-dev
  Ustawienie środowiska testowego
  ico-check
  Wykonanie testów
  ico-write
  Raportowanie
  launch
  Wydanie aplikacji
  ico-star
  Testy ręczne
  W testach ręcznych przypadki testowane wykonywane są przez ludzi. Kluczową koncepcją ręcznego testowania jest zapewnienie, że produkt jest wolny od błędów i działa zgodnie z określonymi wymaganiami funkcjonalnymi.
  ico-dev
  Testy automatyczne
  W testach automatycznych oprogramowanie jest testowane przy użyciu narzędzi do testowania automatycznego. Są to testy zalecane w przypadku projektów długoterminowych. Oprogramowanie do automatyzacji testów wprowadzana dane testowe do testowanego systemu, kolejno porównuje oczekiwane i rzeczywiste wyniki. Wyniki są generowane w szczegółowych raportach z testów.
  benefit-5
  Testowanie API
  Testowanie API obejmuje testowanie według warstwy aplikacji w celu ustalenia, czy spełnia ona wymagania dotyczące funkcjonalności oraz niezawodności. Dzięki testom API po zaprojektowaniu logiki można zbudować testy w celu sprawdzenia poprawności odpowiedzi i danych.
  benefit-12
  Testowanie obciążenia
  Testowanie obciążenia powinno być zaplanowane dla każdego systemu dla którego przewiduje się duże obciążenie.
  home-ico3
  Kontrola jakości
  Kontrola jakości to proces w którym oprogramowanie naszych klientów jest oceniane pod kątem ustalonych standardów i specyfikacji, aby zapewnić zgodność opracowanego produktu z tymi standardami.
  Certyfikacje
  Jakość poparta certyfikatem daje najwyższą wartość
  programowanie
  • MCSD Microsoft Solutions Developer 70-487, 70-486
  • Web Applications
  • MCTP 70-480 Microsoft Specialist
  • MCTP 70-40 Microsoft Certified Technology Professional
  • MTA Microsoft Technology Associate
  baza danych
  • MCSE Microsoft Solution Expert
  • Business Intelligence
  • MCSA 70-446 Microsoft Solution Associate
  • MTA Microsoft Technology Associate
  • Performance Tuning and Optimizing SQL Databases 2017
  analiza wymagań
  • REQB Requirements Engineering Qualification Board
  • Certified Professional for Requirements Engineering
  • REQB Foundation Level
  • Prince2 Foundation
  • ITIL Foundation
  testowanie
  • ISTQB Certified Tester
  • ISTQB Foundation Level

  Opinie naszych klientów

  Emil Żak
  CEO/ Co- Founder w Ecologic.io
  Uważam, że it-solve to godny zaufania współpracownik. Mogę polecić ich jako rzetelnych i doświadczonych partnerów do każdego projektu!
  Marcin Starczewski
  Zastępca Kierownika Działu Informatycznego ds. Programowania
  Rekomendujemy IT-SOLVE jako rzetelną i profesjonalną firmę. Firma IT-SOLVE okazała się bardzo solidnym partnerem. Podczas prowadzonych prac cały zespół IT-SOLVE wykazuje duże zaangażowanie, wysokie kwalifikacje techniczne.
  Marcin Ludyga
  Prezes
  Absolutnie solidna współpraca. Dzięki it-solve mój klient ma świetne i bardzo innowacyjne oprogramowanie. Zespół it-solve wyjątkowo dobrze rozumie potrzeby klienta, a także ma doskonale opanowaną psychologię biznesu.
  Maciej Kowalczyk
  Dyrektor zarządzający w Trubine Analytics S.A.
  Bez pomocy it-solve nie bylibyśmy w stanie rozwinąć tylu funkcjonalności w tak krótkim czasie.
  Bartosz Dowojna
  Specjalista ds. Komunikacji i Rozwoju, Project Manager at Sweco Consulting sp. z o.o.
  Wybór firmy IT-Solve okazał się strzałem w dziesiątkę. Bardzo kompetentny i elastyczny zespół, który przed przystąpieniem do realizacji stara się w pełni poznać nie tylko potrzeby Klienta, ale także szerszy kontekst. Ich pełne wsparcie, a także cenne uwagi pozwoliły zrealizować projekt w wyznaczonym terminie i założonym budżecie. Mogę polecić firmę IT-Solve jako rzetelnego i zaangażowanego partnera.
  Jakub Wójtowicz
  Account Manager w Brand Backup
  Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z IT-Solve. Produkt w pełni spełnił nasze oczekiwania. Pozbawiony wad, dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy. Współpraca na bardzo wysokim poziomie.
  Kamil Chełstowski
  Member of Board of BussinessForce
  Portal, który powstał we współpracy z it-solve został uruchomiony i obsługuje już setki użytkowników. Sa wydajnymi, komunikatywnymi partnerami, którzy pracują w procesie Agile, regularnie wykonując zadania.
  Rafał Krakowski
  Dyrektor ds. realizacji
  IT-SOLVE to solidny Partner, który profesjonalnie podchodzi do realizacji złożonych projektów. Potrafi słuchać Klienta i przełożyć to na realne efekty swojej pracy.
  Artur Ochman
  Członek zarządu w Gamuza sp. z o.o.
  Specjaliści IT-SOLVE wykazują się bardzo dużym zaangażowaniem, doświadczeniem oraz profesjonalizmem. Posiadają bardzo szeroką wiedzę techniczną w obszarze projektowania i implementacji procesów biznesowych. Firma it-solve jest bardzo solidnym i godnym zaufania partnerem technologicznym.
  Wiktor Sobczyk

  Bezpłatna konsultacja

  Powiedz nam czego potrzebujesz, a nasi eksperci Powiedzą Ci jak to zrobić, ile to kosztuje i na kiedy będzie gotowe.

  Profesjonalizm i doświadczenie
  Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę
  ITIL 4 Foundation

  itil4-foundation-testowanie-oprogramowania

  Prince 2 Foundation

  prince2-foundation-qa

  Prince 2 Practitioner

  prince2-practitioner-qa

  Agile PM Foundation

  agilepm-foundation-testowanie

  Agile PM Practitioner

  agilepm-practitioner-qa

  Agile BA Foundation

  agileba-foundation

  Agile BA Practitioner

  agileba-practitioner

  IPMA lev. D

  ipma-leveld

  QA & Testowanie
  Testowanie aplikacji internetowych oraz testowanie aplikacji mobilnych jest w dzisiejszych czasach niezbędną czynnością, która powinna być wykonana w odniesieniu do każdej wytworzonej aplikacji webowej, jak również aplikacji na Android czy aplikacji na iOS. Zarządzanie jakością oprogramowania jest bardzo ważnym komponentem firmy it. It-solve oferuje przeprowadzenie testów ręcznych, testów automatycznych, testowanie API, kontroli jakości. Oferujemy również testy wydajnościowe aplikacji webowych oraz testy aplikacji mobilnych. Automatyzacja testów aplikacji mobilnych oraz automatyzacja testów aplikacji webowych mogą być kluczowe dla działania każdego dużego systemu.

  Tworzenie aplikacji na telefon testy jakościowe

  W kwestii takiej, jak tworzenie aplikacji na telefon testy stanowią nieodzowny element procesu tworzenia dowolnego komputerowego, internetowego, bądź mobilnego oprogramowania Testowanie pozwala dokonać oceny jakościowej danego projektu, poprzez wykrycie oraz opisanie pojawiających się w nim błędów. Do podstawowych celów tego procesu należą:

  • Weryfikacja jakości danego projektu
  • Odnalezienie oraz dokładne scharakteryzowanie błędów w taki sposób, żeby programista mógł je jak
   najszybciej zlokalizować i naprawić
  testowanie aplikacji

  Testowanie aplikacji webowych wymaga wcześniejszego zebrania odpowiedniej ilości danych dotyczących testowanego oprogramowania Testowanie na późniejszych etapach będzie dzięki temu łatwiejsze i pozwoli utrzymać jakość projektu na wysokim poziomie. Tester powinien więc bardzo dokładnie zapoznać się ze wszystkimi zebranymi informacjami. Wśród takich danych znajdują się:

  • Specyfikacja, czyli zbiór wymagań technicznych, jakie powinna spełniać aplikacja
  • Projekt graficzny
  • Wszelkie możliwe do zrealizowania zalecenia oraz oczekiwania klienta
  • Ustalenia odnoście do tego, jakie materiały posiadali deweloperzy w trakcie projektowania
   aplikacji

  Warto nadmienić, że w kwestii takiej, jak testy programistyczne po poszczególnych etapach weryfikacji i poprawy błędów przez dewelopera, należy wykonać ponowne testy. Celem tego działania jest sprawdzenie, czy został on wyeliminowany, czy może wygenerował kolejny błąd. Co istotne, testy te mogą przebiegać w sposób automatyczny, jak i manualny.

  testowanie aplikacji mobilnych

  Testy manualne czy automatyczne testowanie oprogramowania – plusy i minusy obu rozwiązań

  Główną zaletą, jaką niesie ze sobą automatyzacja testów aplikacji webowych, jest to, że pozwala na znacznie szybsze testowanie aplikacji, bez ingerencji testerów pracujących w wolniej, względem automatu.

  W kwestii takiej, jak dokładność, mimo iż testy manualne obarczone są ryzykiem popełnienia błędu ze strony testera, mogą okazać się precyzyjniejsze niż te automatyczne. Wynika to z faktu, że skrypty umożliwiające automatyczne testowanie aplikacji mobilnych, działają dokładnie w taki sposób, w jaki zostały one zaprojektowane. Oznacza to zatem, że mogą pominąć błędy, które nie zostały wyszczególnione w ramach skryptu, a wykryte zostałyby za sprawą testowania manualnego.

  testowanie aplikacji internetowych

  Co tyczy się kwestii, jaką jest raportowanie błędów, testowanie aplikacji internetowych lub też mobilnych w sposób manualny pozwala łatwo ocenić, czy jest to program prosty i przyjemny w użyciu. Automatyczne testowanie oprogramowania nie angażuje zaś ludzkich zdolności, w efekcie czego dany program może okazać się mało przyjazny w obsłudze.

  Manualne testowanie aplikacji przydaje się w kontekście testowania użyteczności, eksploracyjnego oraz ad hoc, natomiast metodę zautomatyzowaną należy wykorzystać, przeprowadzając testy wydajnościowe aplikacji webowych, testy obciążenia, testy funkcjonalne oraz testy zadań powtarzalnych.

  Zapraszamy do współpracy z naszą renomowaną firmą!

  testowanie aplikacji webowych
  Jak możemy Ci pomóc?
  Porozmawiaj z nami!
   Kamil
   Head of Business Development
   Kliknij, aby podejrzeć