fbpx
goodfirms LOGO Created with Sketch.
  Wyzwania współczesnego CTO – jak nowoczesny software house pomoże Ci w trudnych decyzjach

  16
  luty
  2022
  7 minut czytania
  Udostępnij

  Każdy dzień to szereg wyzwań technologicznych, zarządczych i strategicznych, jakie stoją przed współczesnym dyrektorem ds. technologii. Wyzwania te ewoluują, przynosząc jednocześnie nowe możliwości i zagrożenia.

  W obliczu nowych trendów i niedoboru talentów CTO muszą dziś budować solidne i odporne strategie, jednak nikt nie mówi, że muszą robić to sami. Niezawodny partner biznesowy świadczący wysokiej jakości usługi IT może dzielić wiele zagrożeń związanych z niedoborem niezbędnej wiedzy technicznej i łagodzić bóle głowy związane z zarządzaniem.

  Jako nowoczesny software house współpracując z dyrektorami ds. technologii w dużych przedsiębiorstwach i rozwijającymi się startupami, rozumiemy ból, jaki przechodzą oraz jak go złagodzić. Współpraca z SH może pomóc CTO dostosować się do zmieniających się trendów w branży i rozwijać codzienne wyzwania w bardzo szybkim tempie. Poniżej przedstawiamy najczęstsze pułapki, z jakimi spotykają się współcześni dyrektorzy ds. technologii oraz sposoby, w jakie nowoczesny software house może im pomóc.

  Rekrutacja i rozwój specjalistów IT

  Rekrutacja nowych talentów do zespołu to jedno z wyzwań CTO, które znajduje się na samej górze. Nic dziwnego, że niedobór talentów jest dziś globalnym problemem zagrażającym firmom technologicznym w wielu krajach.

  CTO walczą o zatrudnienie odpowiedniego talentu za każdym razem, gdy rozpoczynają nowy projekt lub muszą szybko wzmocnić istniejący dotychczas zespół. Zatrudnianie, wdrażanie i szkolenia wymagają zbyt wiele wysiłku, czasu i zasobów. Co więcej, CTO mają trudności z zapewnieniem pracownikom narzędzi do rozwoju zawodowego, aby mogli awansować w pionie lub poziomie. Aby programiści dodatkowo byli zaangażowani i zmotywowani do pracy, firma powinna oferować różnorodne możliwości uczenia się i perspektywy kariery. W przeciwnym razie ryzykują wysoką rotacją, ponieważ pracownicy prawdopodobnie będą szukać bardziej satysfakcjonujących możliwości pracy gdzie indziej, jeśli ich oczekiwania zawodowe nie zostaną spełnione, a przez to pełna realizacja Twojego projektu będzie zagrożona.

  Delegowanie zadań do doświadczonego zespołu Software House

  Kiedy CTO musi zebrać zespół programistów lub szybko rozszerzyć zespół o niezbędne umiejętności, przekazanie części obowiązków na dynamicznie rozwijającą się firmę programistyczną okazuje się najlepszą opcją. Współpraca z nowoczesnym software house otwiera możliwość współpracy z najlepszymi talentami, a co więcej potrafi dostarczyć ekspertów będących na bieżąco z rozwijającymi się trendami na rynku.

  Firmy zajmujące się tworzeniem oprogramowania na zamówienie poświęcają dużo czasu i wysiłku na rozwój ekspertów w swojej dziedzinie. W naszej firmie stosujemy szereg dobrze ugruntowanych praktyk w zakresie rozwoju pracowników, takich jak indywidualne plany rozwoju, ocena wydajności, planowanie kariery, regularne przeglądy wynagrodzeń i inne. To powoduje, że rotacja w organizacji jest na bardzo niskim poziomie i ma to bezpośrednie przełożenie na jakość relacji biznesowej oraz realizowany przez nasz zespół projekt.

  W rzeczywistości współpraca z doświadczoną firmą dostarczającą oprogramowanie pozwala CTO przenieść ryzyka związane z rekrutacją i rozwojem pracowników na dostawcę. Dzięki temu jako CTO możesz skupić się na swoich podstawowych zadaniach biznesowych i realizowanym produkcie, a nowoczesny SH przyczyni się do szybkiego rozwoju oprogramowania.

  Zobacz też: Outsourcing programistów

  Bezpieczeństwo, a współpraca z Software House

  Bezpieczeństwo realizowanych przedsięwzięć jest jednym z głównych problemów współczesnych CTO. Wymagania dotyczące bezpieczeństwa w branży stale się zmieniają, dlatego upewnianie się, że ich produkty działają płynnie, spełniając wymagania kontroli i zasady bezpieczeństwa jest codziennym zadaniem każdego dyrektora ds. technologii.

  Jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych nowoczesny zespół musi zapewnić poufność i integralność zasobów informacyjnych przy zachowaniu elastyczności, przejrzystości i łatwego dostępu do danych. Staję się to jednak problemem ze względu na rosnącą lukę w umiejętnościach cybernetycznych w świecie technologii. Obecnie wiele organizacji cierpi na niedobór zaawansowanych umiejętności w zakresie bezpieczeństwa w takich obszarach, jak bezpieczeństwo chmury, analiza zagrożeń, bezpieczeństwo sieci, bezpieczeństwo aplikacji itp.

  Unikaj problemów z bezpieczeństwem dzięki doświadczonemu dostawcy oprogramowania

  Nowoczesna firma programistyczna może pomóc dyrektorom ds. technologii w tworzeniu niezawodnych produktów oprogramowania, które są zgodne z branżowymi przepisami dotyczącymi zgodności. Nowoczesny software house o ugruntowanej pozycji stosuje solidne strategie tworzenia bezpiecznych aplikacji, które planuje już na etapie projektowania, a następnie testuje pod kątem bezpieczeństwa i zarządza wszelkimi ewentualnymi incydentami, aby dostarczyć oprogramowanie na czas.

  Firmy programistyczne stale modyfikują swoje polityki bezpieczeństwa w zaplanowanych odstępach czasu, aby zagwarantować, że są one odpowiednie, adekwatne i skuteczne. Co więcej pracownicy są stale edukowani z zakresów cyberbezpieczeństwa.

  Jeśli chodzi o ochronę danych, nowoczesne firmy programistyczne stosują skuteczne środki bezpieczeństwa informacji, które są zgodne z międzynarodowymi standardami, przepisami i regulacjami. Przeprowadzają powtarzające się audyty wewnętrzne i opracowują szczegółowe polityki bezpieczeństwa informacji, które zapewniają bezpieczne procedury logowania, zarządzanie hasłami, zarządzanie kluczami kryptograficznymi, bezpieczeństwo sieci i zarządzanie zasobami informacyjnymi.

  Współpraca z Software House jako podstawa dla innowacji

  Głównym zadaniem dyrektora ds. technologii jest wspieranie innowacji. Problem polega na tym, że aby nadążać za trendami rozwoju technologii, nie można śledzić na oślep każdego kolejnego szumu. Nowe technologie rewolucjonizują każdą branżę szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, lecz kiedy pojawia się coś nowego, CTO powinien rozważyć, czy musi to przyjąć, czy nie. To samo dzieje się w sytuacji, gdy istniejący system staje się trudny do utrzymania i skalowania, CTO powinien zdecydować, czy go zachować, czy wymienić i zastosować nowoczesne technologie.

  Czasami wyścig o popularną technologię może sobie poważnie zażartować z CTO i okazać się koszmarem. Problem jest jednak dwojaki.

  Z jednej strony, jeśli zdecydujesz się na przyjęcie nowej technologii, będziesz potrzebować ludzi, którzy ją znają. Zazwyczaj ci ludzie są rzadcy i kosztowni. W rezultacie brak doświadczenia w nowych technologiach zwiększa złożoność, wydłuża czas wprowadzania produktów na rynek i zwiększa koszty.

  Z drugiej strony, jeśli nie zmodernizujesz swojego stosu technologicznego, systemy, którymi zarządzasz staną się nieefektywne i nie będziesz w stanie znaleźć programistów gotowych do pracy z przestarzałymi technologiami.

  Wykorzystaj relacje z nowoczesnym Software House, aby mądrze wybierać innowacje

  Niezawodne firmy tworzące oprogramowanie na zamówienie mają doświadczenie w pracy z przełomowymi technologiami w różnych branżach, takich jak np. Flutter. Mają szerszą pulę talentów i bardziej zróżnicowaną wiedzę specjalistyczną. Tak więc doświadczony dostawca oprogramowania może doradzić dyrektorowi ds. technologii w zakresie stosu technologicznego, który pomógłby im wprowadzać innowacje bez szkody dla ich wskaźników biznesowych i technicznych.

  Przed przyjęciem najnowocześniejszej technologii firma programistyczna będzie współpracować z Tobą w zakresie studium wykonalności i weryfikacji koncepcji. Pomożemy Ci podjąć decyzję nie na podstawie tego, „co brzmi bardziej wymyślnie”, ale raczej tego, co przyniesie wartość Twoim klientom i Twojej organizacji. Pomożemy Ci uniknąć dodatkowych kosztów, długiego czasu realizacji, zadłużenia technicznego, niedoboru talentów i dużej gęstości defektów, które zawsze wiążą się z przejściem na nowe nieznane technologie.

  Najlepsze praktyki wytwarzania oprogramowania w nowoczesnej firmie programistycznej

  Jednym z najbardziej dotkliwych bolączek CTO jest takie zaplanowanie procesów pracy, aby każdy mógł wykonywać swoją pracę wydajniej, nie tracąc czasu na zadania, które można uprościć lub zautomatyzować.

  Zaczyna się to od wyboru strategii projektowania architektury oprogramowania, a kończy na testowaniu, refaktoryzacji, przeprowadzaniu przeglądów kodu i konfiguracji różnych integracji. Oczywiście jako CTO nie musisz wykonywać każdego z tych zadań osobiście, ale powinieneś podejmować mądre decyzje związane z tymi elementami, co wiemy, że bywa czasami kłopotliwe.

  Skorzystaj z najlepszych praktyk branżowych z partnerem IT

  Firmy programistyczne rok do roku dostarczają szereg produktów. Rozumiemy wszystkie bolączki CTO i wiemy, jak trudno jest Ci samodzielnie podejmować decyzje, zwłaszcza te skrajnie technologiczne. Wspaniale jest mieć doświadczonego partnera z grupą ekspertów w wielu dziedzinach i technologiach, na których CTO może polegać. Dzięki temu możesz odciążyć swoje barki i pozwolić dostawcy IT skupić się na tworzeniu efektywnych procesów tworzenia oprogramowania.

  Jeśli chodzi o projektowanie architektury oprogramowania, dostawca oprogramowania na zamówienie może zaoferować pełny cykl decyzyjny dotyczący architektury, w tym analizę potrzeb i wymagań biznesowych, przeprowadzenie fazy odkrywania i budowanie prototypów zapewniających najbardziej odpowiednią architekturę dla klienta.

  Jako CTO możesz skonsultować się z firmą programistyczną w sprawie najlepszych praktyk dotyczących testowania oprogramowania i podnoszenia jakości produktów cyfrowych. Co więcej, możemy pomóc Ci określić potrzeby automatyzacji i zapewnić najlepszą implementację testów automatycznych.

  Nowoczesny software house pomaga CTO wprowadzić spójną integrację i sprawia, że refaktoryzacja i wzajemne przeglądy kodu są integralną częścią cyklu życia oprogramowania.

  Podsumowanie

  Współpraca z doświadczonym dostawcą oprogramowania to rozwiązanie najpoważniejszych problemów, z jakimi borykają się obecnie dyrektorzy ds. technologii. Dojrzały dostawca oprogramowania może dzielić ryzyko związane z bezpieczeństwem, innowacjami, gromadzeniem dedykowanego zespołu dla Twojego projektu i tworzeniem wydajnych procesów rozwoju oprogramowania.

  Wiktor Sobczyk

  Bezpłatna konsultacja

  Powiedz nam czego potrzebujesz, a nasi eksperci Powiedzą Ci jak to zrobić, ile to kosztuje i na kiedy będzie gotowe.

  Inne wpisy na blogu

  23
  marzec
  2020
  Słowo backlog sprawiło, że każdy menedżer produktu nie śpi po nocach. W pierwszych dniach tworzenia i funkcjonowania Twojej firmy najprawdopodobniej próbujesz rozwiązać natychmiastowo każdy problem, który się pojawia. W miarę dojrzewania pogłębiasz wiedzę o branży, procesach, użytkownikach oraz ich problemach. Zaspokojenie ich potrzeb bez utraty orientacji może być wyzywaniem, a niespełnienie ich wymagań może spowodować…
  tagi: #Biznes
  czytaj artykuł
  Czy wiesz, że każdy błąd w produkcie oprogramowania może być naprawdę drogi? Czy wiesz, że naprawa usterek po uruchomieniu produktu kosztuje około 30 razy więcej niż ich naprawa w fazie projektowania i architektury? Jeśli Twoje odpowiedzi były przeczące, trafiłeś we właściwe miejsce. Zamierzamy powiedzieć Ci o tym, dlaczego kontrola jakości oprogramowania jest tak ważna dla…
  tagi: #Bezpieczeństwo
  czytaj artykuł
  Jak możemy Ci pomóc?
  Porozmawiaj z nami!
   Kamil
   Head of Business Development
   Kliknij, aby podejrzeć