fbpx
goodfirms LOGO Created with Sketch.Aplikacje PWA

Jeden kod i wiele platform? Z Progressive Web Application jest to możliwe. Powstałe z inicjatywy Google PWA umożliwia tworzenie za pomocą jednego kodu aplikacji internetowych i mobilnych jednocześnie.

Zalety Progresywnej Aplikacji Internetowej

benefit-3
Wydajność

Aplikacja mobilna czy mobilna witryna? To pytanie zadajemy sobie już od kilku lat. PWA, czyli progresywne aplikacje internetowe, są tak naprawdę aplikacjami webowymi, które zostały wzbogacone o tzw. „native experience”. Jest wykrywana w przeglądarce bez konieczności pobierania aplikacji, dodatkowo może pracować w dowolnym miejscu - szczególnie w strefach o słabym zasięgu internetu. Aby ułatwić do niej dostęp, można ją zapisać na ekranie telefonu.

benefit-3
Spójność aplikacji PWA

Do tworzenia interfejsu Progresywnych Aplikacji Internetowych nie wykorzystuje się natywnych komponentów interfejsu użytkownika. Każdy z elementów aplikacji mobilnej jest taki sam, jak w przypadku aplikacji otworzonej w przeglądarce internetowej. Dzięki temu tworząc Progresywną Aplikację Internetową zachowujesz spójność wizerunkową zarówno w przeglądarce komputera, jak i aplikacji mobilnej.

Proces tworzenia aplikacji PWA

ico-write
Analiza
ico-analysis
Prototypowanie
home-ico2
Projekt
ico-dev
Wytworzenie aplikacji
ico-check
Testowanie
launch
Wydanie
benefit-2
Wsparcie

Proces tworzenia Progresywnej Aplikacji Internetowej przez software house IT-Solve jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb i oczekiwań oraz specyfiki branży klienta. Na samym początku dokonujemy analizy - poznajemy daną branżę, a jeśli klient nie ma jeszcze sprecyzowanych wymagań, to sugerujemy skorzystanie z warsztatów Product Design. Nasze usługi programistyczne obejmują również możliwość wykonania projektu graficznego aplikacji, a także rozrysowania widoków aplikacji. Po wytworzeniu aplikacji z wykorzystaniem PWA następuje faza zewnętrznych i wewnętrznych testów. Po ich pomyślnym zakończeniu aplikacja jest gotowa do wdrożenia.

Nie pozostawiamy naszych klientów samym sobie - po zakończeniu prac nad aplikacją mogą zwrócić się do nas w razie problemów technicznych, chęci aktualizacji czy dodania nowych funkcji. Warto podkreślić, że tworzenie aplikacji z wykorzystaniem PWA może nieco różnić się w przypadku każdego klienta, ponieważ do wszystkich projektów podchodzimy indywidualnie. Zanim przejdziemy do fazy tworzenia projektu - oprogramowania dedykowanego - często proponujemy również warsztaty Product Design, w ramach których możemy stworzyć specyfikację oraz określić budżet projektu.

Czy PWA to odpowiedni wybór?
launch
MVP i PWA - idealne połączenie
Masz świetny pomysł na aplikację, która wymaga zarówno aplikacji internetowej, jak i mobilnej? Potrzebujesz zaprezentować MVP swoim inwestorom i masz ograniczony czas? - Progresywna Aplikacja Internetowa jest idealnym wyborem.
benefit-2
PWA - jeden kod, wiele platform
Jeśli potrzebujesz wystartować i wypuścić aplikacje mobilną na obie platformy Android i iOS w tym samym czasie, a ponadto potrzebna jest aplikacja internetowa - PWA może być najlepszym rozwiązaniem.

Certyfikacje
Jakość poparta certyfikatem daje najwyższą wartość

programowanie
 • MCSD Microsoft Solutions Developer 70-487, 70-486
 • Web Applications
 • MCTP 70-480 Microsoft Specialist
 • MCTP 70-40 Microsoft Certified Technology Professional
 • MTA Microsoft Technology Associate
baza danych
 • MCSE Microsoft Solution Expert
 • Business Intelligence
 • MCSA 70-446 Microsoft Solution Associate
 • MTA Microsoft Technology Associate
 • Performance Tuning and Optimizing SQL Databases 2017
analiza wymagań
 • REQB Requirements Engineering Qualification Board
 • Certified Professional for Requirements Engineering
 • REQB Foundation Level
 • Prince2 Foundation
 • ITIL Foundation
testowanie
 • ISTQB Certified Tester
 • ISTQB Foundation Level

Progresywne Aplikacje Internetowe - dodatkowe korzyści

 

Dla marketerów dużym plusem zastosowania PWA jest łatwość gromadzenia danych ze standardowych narzędzi analitycznych takich jak Google i Adobe. Dla wydawców pomocą są aktualizacje. W przypadku PWA musimy jedynie wgrać nowe pliki na serwer i użytkownik ma od razu możliwość korzystania z uaktualnionej wersji. Dla biznesu PWA wprowadza realne oszczędności. Nie ma już konieczności wytwarzania aplikacji natywnych. Tutaj jednak warto zaznaczyć, że PWA nie jest jeszcze w pełni gotowe zastąpić aplikacji natywnych, zatem deweloperzy iOS i Android nadal będą potrzebni. Dla wszystkich jej użytkowników pozytywna będzie szybkość reakcji aplikacji i możliwość uruchomienia jej na każdej platformie. Obecnie progresywne aplikacje internetowe zostały wprowadzone m.in. przez PinterestTinderUberStarbucks czy Forbes.

Liczba funkcji obsługiwanych przez PWA będzie rosła z roku na rok, dlatego dobrze rokuje to na jej przyszłość. Jest to także doskonały sposób na uatrakcyjnienie posiadanej aplikacji webowej. Małymi krokami możemy przekształcić ją w PWA. Pozwoli zyskać na wydajności, czasie, wspólnym kodzie i najważniejsze - przełoży się na zadowolenie użytkowników.

Opinie naszych klientów

Emil Żak
CEO/ Co- Founder w Ecologic.io
Uważam, że it-solve to godny zaufania współpracownik. Mogę polecić ich jako rzetelnych i doświadczonych partnerów do każdego projektu!
Marcin Starczewski
Zastępca Kierownika Działu Informatycznego ds. Programowania
Rekomendujemy IT-SOLVE jako rzetelną i profesjonalną firmę. Firma IT-SOLVE okazała się bardzo solidnym partnerem. Podczas prowadzonych prac cały zespół IT-SOLVE wykazuje duże zaangażowanie, wysokie kwalifikacje techniczne.
Marcin Ludyga
Prezes
Absolutnie solidna współpraca. Dzięki it-solve mój klient ma świetne i bardzo innowacyjne oprogramowanie. Zespół it-solve wyjątkowo dobrze rozumie potrzeby klienta, a także ma doskonale opanowaną psychologię biznesu.
Maciej Kowalczyk
Dyrektor zarządzający w Trubine Analytics S.A.
Bez pomocy it-solve nie bylibyśmy w stanie rozwinąć tylu funkcjonalności w tak krótkim czasie.
Bartosz Dowojna
Specjalista ds. Komunikacji i Rozwoju, Project Manager at Sweco Consulting sp. z o.o.
Wybór firmy IT-Solve okazał się strzałem w dziesiątkę. Bardzo kompetentny i elastyczny zespół, który przed przystąpieniem do realizacji stara się w pełni poznać nie tylko potrzeby Klienta, ale także szerszy kontekst. Ich pełne wsparcie, a także cenne uwagi pozwoliły zrealizować projekt w wyznaczonym terminie i założonym budżecie. Mogę polecić firmę IT-Solve jako rzetelnego i zaangażowanego partnera.
Jakub Wójtowicz
Account Manager w Brand Backup
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z IT-Solve. Produkt w pełni spełnił nasze oczekiwania. Pozbawiony wad, dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy. Współpraca na bardzo wysokim poziomie.
Kamil Chełstowski
Członek zarządu w Synnetra
Portal, który powstał we współpracy z it-solve został uruchomiony i obsługuje już setki użytkowników. Sa wydajnymi, komunikatywnymi partnerami, którzy pracują w procesie Agile, regularnie wykonując zadania.
Rafał Krakowski
Dyrektor ds. realizacji
IT-SOLVE to solidny Partner, który profesjonalnie podchodzi do realizacji złożonych projektów. Potrafi słuchać Klienta i przełożyć to na realne efekty swojej pracy.
Artur Ochman
Członek zarządu w Gamuza sp. z o.o.
Specjaliści IT-SOLVE wykazują się bardzo dużym zaangażowaniem, doświadczeniem oraz profesjonalizmem. Posiadają bardzo szeroką wiedzę techniczną w obszarze projektowania i implementacji procesów biznesowych. Firma it-solve jest bardzo solidnym i godnym zaufania partnerem technologicznym.
Jak możemy Ci pomóc?
Porozmawiaj z nami!Wiktor Sobczyk
Co- Founder, Key Account Manager