fbpx
goodfirms LOGO Created with Sketch.  Aplikacje PWA

  Jeden kod i wiele platform? Z Progressive Web Application jest to możliwe. Powstałe z inicjatywy Google PWA umożliwia tworzenie za pomocą jednego kodu aplikacji internetowych i mobilnych jednocześnie.

  Zalety Progresywnej Aplikacji Internetowej

  benefit-3
  Wydajność

  Aplikacja mobilna czy mobilna witryna? To pytanie zadajemy sobie już od kilku lat. PWA, czyli progresywne aplikacje internetowe, są tak naprawdę aplikacjami webowymi, które zostały wzbogacone o tzw. „native experience”. Jest wykrywana w przeglądarce bez konieczności pobierania aplikacji, dodatkowo może pracować w dowolnym miejscu - szczególnie w strefach o słabym zasięgu internetu. Aby ułatwić do niej dostęp, można ją zapisać na ekranie telefonu.

  benefit-3
  Spójność aplikacji PWA

  Do tworzenia interfejsu Progresywnych Aplikacji Internetowych nie wykorzystuje się natywnych komponentów interfejsu użytkownika. Każdy z elementów aplikacji mobilnej jest taki sam, jak w przypadku aplikacji otworzonej w przeglądarce internetowej. Dzięki temu tworząc Progresywną Aplikację Internetową zachowujesz spójność wizerunkową zarówno w przeglądarce komputera, jak i aplikacji mobilnej.

  Proces tworzenia aplikacji PWA

  ico-write
  Analiza
  ico-analysis
  Prototypowanie
  home-ico2
  Projekt
  ico-dev
  Wytworzenie aplikacji
  ico-check
  Testowanie
  launch
  Wydanie
  benefit-2
  Wsparcie

  Proces tworzenia Progresywnej Aplikacji Internetowej przez software house IT-Solve jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb i oczekiwań oraz specyfiki branży klienta. Na samym początku dokonujemy analizy - poznajemy daną branżę, a jeśli klient nie ma jeszcze sprecyzowanych wymagań, to sugerujemy skorzystanie z warsztatów Product Design. Nasze usługi programistyczne obejmują również możliwość wykonania projektu graficznego aplikacji, a także rozrysowania widoków aplikacji. Po wytworzeniu aplikacji z wykorzystaniem PWA następuje faza zewnętrznych i wewnętrznych testów. Po ich pomyślnym zakończeniu aplikacja jest gotowa do wdrożenia.

  Nie pozostawiamy naszych klientów samym sobie - po zakończeniu prac nad aplikacją mogą zwrócić się do nas w razie problemów technicznych, chęci aktualizacji czy dodania nowych funkcji. Warto podkreślić, że tworzenie aplikacji z wykorzystaniem PWA może nieco różnić się w przypadku każdego klienta, ponieważ do wszystkich projektów podchodzimy indywidualnie. Zanim przejdziemy do fazy tworzenia projektu - oprogramowania dedykowanego - często proponujemy również warsztaty Product Design, w ramach których możemy stworzyć specyfikację oraz określić budżet projektu.

  Czy PWA to odpowiedni wybór?
  launch
  MVP i PWA - idealne połączenie
  Masz świetny pomysł na aplikację, która wymaga zarówno aplikacji internetowej, jak i mobilnej? Potrzebujesz zaprezentować MVP swoim inwestorom i masz ograniczony czas? - Progresywna Aplikacja Internetowa jest idealnym wyborem.
  benefit-2
  PWA - jeden kod, wiele platform
  Jeśli potrzebujesz wystartować i wypuścić aplikacje mobilną na obie platformy Android i iOS w tym samym czasie, a ponadto potrzebna jest aplikacja internetowa - PWA może być najlepszym rozwiązaniem.

  Certyfikacje
  Jakość poparta certyfikatem daje najwyższą wartość

  programowanie
  • MCSD Microsoft Solutions Developer 70-487, 70-486
  • Web Applications
  • MCTP 70-480 Microsoft Specialist
  • MCTP 70-40 Microsoft Certified Technology Professional
  • MTA Microsoft Technology Associate
  baza danych
  • MCSE Microsoft Solution Expert
  • Business Intelligence
  • MCSA 70-446 Microsoft Solution Associate
  • MTA Microsoft Technology Associate
  • Performance Tuning and Optimizing SQL Databases 2017
  analiza wymagań
  • REQB Requirements Engineering Qualification Board
  • Certified Professional for Requirements Engineering
  • REQB Foundation Level
  • Prince2 Foundation
  • ITIL Foundation
  testowanie
  • ISTQB Certified Tester
  • ISTQB Foundation Level

  Progresywne Aplikacje Internetowe - dodatkowe korzyści

   

  Dla marketerów dużym plusem zastosowania PWA jest łatwość gromadzenia danych ze standardowych narzędzi analitycznych takich jak Google i Adobe. Dla wydawców pomocą są aktualizacje. W przypadku PWA musimy jedynie wgrać nowe pliki na serwer i użytkownik ma od razu możliwość korzystania z uaktualnionej wersji. Dla biznesu PWA wprowadza realne oszczędności. Nie ma już konieczności wytwarzania aplikacji natywnych. Tutaj jednak warto zaznaczyć, że PWA nie jest jeszcze w pełni gotowe zastąpić aplikacji natywnych, zatem deweloperzy iOS i Android nadal będą potrzebni. Dla wszystkich jej użytkowników pozytywna będzie szybkość reakcji aplikacji i możliwość uruchomienia jej na każdej platformie. Obecnie progresywne aplikacje internetowe zostały wprowadzone m.in. przez PinterestTinderUberStarbucks czy Forbes.

  Liczba funkcji obsługiwanych przez PWA będzie rosła z roku na rok, dlatego dobrze rokuje to na jej przyszłość. Jest to także doskonały sposób na uatrakcyjnienie posiadanej aplikacji webowej. Małymi krokami możemy przekształcić ją w PWA. Pozwoli zyskać na wydajności, czasie, wspólnym kodzie i najważniejsze - przełoży się na zadowolenie użytkowników.

  Opinie naszych klientów

  Emil Żak
  CEO/ Co- Founder w Ecologic.io
  Uważam, że it-solve to godny zaufania współpracownik. Mogę polecić ich jako rzetelnych i doświadczonych partnerów do każdego projektu!
  Marcin Starczewski
  Zastępca Kierownika Działu Informatycznego ds. Programowania
  Rekomendujemy IT-SOLVE jako rzetelną i profesjonalną firmę. Firma IT-SOLVE okazała się bardzo solidnym partnerem. Podczas prowadzonych prac cały zespół IT-SOLVE wykazuje duże zaangażowanie, wysokie kwalifikacje techniczne.
  Marcin Ludyga
  Prezes
  Absolutnie solidna współpraca. Dzięki it-solve mój klient ma świetne i bardzo innowacyjne oprogramowanie. Zespół it-solve wyjątkowo dobrze rozumie potrzeby klienta, a także ma doskonale opanowaną psychologię biznesu.
  Maciej Kowalczyk
  Dyrektor zarządzający w Trubine Analytics S.A.
  Bez pomocy it-solve nie bylibyśmy w stanie rozwinąć tylu funkcjonalności w tak krótkim czasie.
  Bartosz Dowojna
  Specjalista ds. Komunikacji i Rozwoju, Project Manager at Sweco Consulting sp. z o.o.
  Wybór firmy IT-Solve okazał się strzałem w dziesiątkę. Bardzo kompetentny i elastyczny zespół, który przed przystąpieniem do realizacji stara się w pełni poznać nie tylko potrzeby Klienta, ale także szerszy kontekst. Ich pełne wsparcie, a także cenne uwagi pozwoliły zrealizować projekt w wyznaczonym terminie i założonym budżecie. Mogę polecić firmę IT-Solve jako rzetelnego i zaangażowanego partnera.
  Jakub Wójtowicz
  Account Manager w Brand Backup
  Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z IT-Solve. Produkt w pełni spełnił nasze oczekiwania. Pozbawiony wad, dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy. Współpraca na bardzo wysokim poziomie.
  Kamil Chełstowski
  Członek zarządu w Synnetra
  Portal, który powstał we współpracy z it-solve został uruchomiony i obsługuje już setki użytkowników. Sa wydajnymi, komunikatywnymi partnerami, którzy pracują w procesie Agile, regularnie wykonując zadania.
  Rafał Krakowski
  Dyrektor ds. realizacji
  IT-SOLVE to solidny Partner, który profesjonalnie podchodzi do realizacji złożonych projektów. Potrafi słuchać Klienta i przełożyć to na realne efekty swojej pracy.
  Artur Ochman
  Członek zarządu w Gamuza sp. z o.o.
  Specjaliści IT-SOLVE wykazują się bardzo dużym zaangażowaniem, doświadczeniem oraz profesjonalizmem. Posiadają bardzo szeroką wiedzę techniczną w obszarze projektowania i implementacji procesów biznesowych. Firma it-solve jest bardzo solidnym i godnym zaufania partnerem technologicznym.
  Jak możemy Ci pomóc?
  Porozmawiaj z nami!   Wiktor Sobczyk
   Co- Founder, Key Account Manager