fbpx
goodfirms LOGO Created with Sketch.








    Programista w nowoczesnym software house

    24
    luty
    2020
    3 minuty czytania
    Udostępnij

    Dołącz do IT-solve!

    Zobacz nasze oferty pracy i aplikuj do naszej firmy już teraz! Pracuj gdzie chcesz i kiedy chcesz!

    Zobacz oferty
     

    Zdjęcie z drona

     

    Mieć pracę, którą się lubi i zapewnia ona przyzwoite środki do życia to spełnienie marzeń wielu osób. Przedstawimy Wam pracę, która dla wielu osób wydaje się bardzo atrakcyjna. Jest to praca programisty. Zespół IT-Solve opowiedział nam w krótkiej rozmowie o tym, jak wygląda praca programisty. Z artykułu dowiecie się, ile zarabia programista, jak wyglądają jego codzienne zadania oraz czy trudno zostać programistą. Kto wie, może ten tekst będzie stanowił dla Ciebie inspirację do zmiany pracy?

    Historia firmy, opis działalności itd. 😊

    Wszystko zaczęło się w 2012 roku, kiedy dwóch studentów postanowiło stworzyć w Częstochowie firmę przyjazną pracownikowi, a jednocześnie taką, która będzie pracować na projektami pozwalającymi modyfikować działalność innych firm, upraszczając wiele procesów biznesowych. Zajmujemy się usprawnianiem procesów biznesowych – sprawiamy, że 100 kartek dziennie można zamienić na jedną zakładkę w aplikacji, do której każdy ma dostęp, a tym samym zmniejszamy nakład pracy przy pomocy oprogramowania. Tworzymy innowacyjne oprogramowanie na zamówienie, które często wprowadza powiew świeżości na rynku jak np. system ekologicznej jazdy. W naszym portfolio znajduje się wielu zadowolonych klientów jak: Ecologic, Press Glass, Synnetra, Unizet, Sweco czy Gamuza.

    Zaczęło się od dwóch osób, obecnie jest nas 15, a we wrześniu zmieniliśmy lokalizację na nowe biuro, które może pomieścić 35 osób.

    Jak wygląda praca programisty?

    Patrząc z zewnątrz wygląda to jak siedzenie przed komputerem z przerwami na kawę i WC. W praktyce jest to głównie myślenie – analiza problemów, szukanie rozwiązań i zamiana ich na linijki kodu. Praca programisty nie wieje nudą, mimo, że tak czasem to wygląda- to właśnie programista potrafi zmienić sposób działania czy uprościć wiele aspektów.

    Co istotne, żaden programista nie stoi w miejscu- to ciągły rozwój, poznawanie nowych technologii.

    Zespół programista software house

     

    Jakie cechy powinien posiadać programista?

    Musi umieć logicznie myśleć, nie może być zbyt nerwowy tylko raczej cierpliwy. Co jest bardzo ważne, programowanie trzeba lubić – nie jest ono dla osób, które się tym nie interesują, a jedynie chcą tylko dobrze zarabiać. Tylko osoba lubiąca to będzie w stanie rozwijać swoją wiedzę i umiejętności.

    Dobrego programistę powinna również cechować dbałość o szczegóły, ciekawość oraz dyscyplina, a także bardzo ważne: umiejętność pracy zespołowej.

    Ile zarabia programista?

    Zarobki zależne są od poziomu posiadanych umiejętności, języka programowania, czy lokalizacji. Średnia krajowa zarobków dla programisty .NET kształtuje się na poziomie 7 710zł brutto. Oczywiście znajdziemy programistów niszowych technologii, którzy zarabiają bardzo duże kwoty. Wynagrodzenie przeciętnego programisty z pewnością będzie różne od pracownika produkcji czy handlu- dlatego warto się kształcić w tym kierunku, jednak pamiętajmy, że programista rozwija się cały czas. 

    Jak oceniacie perspektywy branży? Programiści cały czas będą dyktować warunki czy za jakiś czas branża się nasyci?

    Obecnie to programiści twardo stawiają warunki- odpowiednia płaca, możliwość rozwoju oraz elastyczny czas pracy. Dla programistów i testerów rynek stoi otworem. Liczba ofert pracy dla branży IT ciągle rośnie- nic nie wskazuje na to aby ta sytuacja miała ulec zmianie, wręcz przeciwnie w dobie postępującej informatyzacji będą to najbardziej pożądani pracownicy.

    Zatrudnilibyście kogoś bez umiejętności i doświadczenia chcącego się uczyć?

    Jeżeli ktoś ma determinację i pasję zawsze może próbować programowania współpracując z nami – mamy oferty praktyk oraz staży, które dedykowane są właśnie dla takich osób.

    it-solve-logo

    Ile czasu zajmuje nauka programowania amatorowi?

    Zależy jaki poziom chce osiągnąć. Są bootcampy, które reklamują się, że staniesz się programistą w 6 tygodni – ale po takim szkoleniu ciężko nazwać kogoś programistą. Kiedy można określić, że ktoś wie tyle, żeby tworzyć coś samodzielnie – ciężko określić, ponieważ dla każdego jest to kwestia indywidualna. Czy można powiedzieć, że programowania można nauczyć się na tyle, że umieć wszystko? Zdecydowanie nie, praca programisty to ciągły rozwój i nauka.

    Prowadzicie jakieś programy stażowe? Staracie się „wychować” sobie pracowników, czy stawiacie na gotowy produkt.

    Tak, mamy program stażowy dla studentów informatyki, posiadamy również program praktyk. Większość naszych pracowników jest z nami właśnie z powodu stażu jaki u nas odbywała, jednak doświadczonych programistów, również chętnie zatrudniamy.

    Stawiamy na różnorodność oraz mentoring.

    Czy aktualnie poszukujecie pracowników? Jeśli tak to kogo?

    Prowadzimy ciągłą rekrutację .Net developerów, jak również programistów tworzących aplikację na Android oraz iOS. Jak wspomnieliśmy wcześniej przenieśliśmy się do nowego, znacznie większego biura więc będziemy mieć dużo przestrzeni dla nowych talentów. Możecie obserwować na bieżąco naszą stronę.

    Jak wygląda praca programisty – podsumowanie

    Mamy nadzieję, że podobał Wam się tekst dotyczący pracy programisty. Czy jest to ciekawa praca? Pewnie zdania będą podzielone. Na pewno w dzisiejszych czasach jest to praca, która daje duże możliwości rozwoju, a także przyzwoite gratyfikacje finansowe. Poza tym wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach programiści wciąż będą poszukiwani na rynku.

     

    (Artykuł pochodzi z portalu FinansowySiłacz. Dziękujemy za przemiłą rozmowę!)

    Inne wpisy na blogu

    13
    wrzesień
    2022
    Stereotyp programisty „zamkniętego na świat” i pochłoniętego jedynie kodowaniem jest już od dawna nieaktualny. Praca w branży IT coraz częściej wykracza poza kompetencje techniczne i wymaga również tzw. umiejętności miękkich. Sprawdź, jakie kompetencje miękkie w IT są przydatne i potrzebne. Umiejętności miękkie a praca programisty – dlaczego są ważne? Współczesny świat IT kręci się wokół…
    tagi: #Kariera
    czytaj artykuł
    Branża technologiczna to dzisiaj jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż na świecie. Wielu ludzi marzy o pracy w tym sektorze ze względu na świetne perspektywy zawodowe, szeroki wybór profesji i atrakcyjne finanse. Nie oznacza to jednak, że na każdym stanowisku, zwłaszcza na start, otrzymuje się wysokie zarobki. Często konieczne są negocjacje wynagrodzenia, aby osiągnąć…
    tagi: #Kariera
    czytaj artykuł
    Jak możemy Ci pomóc?
    Porozmawiaj z nami!








      Kamil
      Head of Business Development
      Kliknij, aby podejrzeć