fbpx
goodfirms LOGO Created with Sketch.
  Firebase czyli nowa potęga Google

  06
  lipiec
  2020
  3 minuty czytania
  Udostępnij

  Dzisiaj chcemy Was zapytać czy korzystacie z Google Firebase? Jeśli jeszcze nie zaprzyjaźniliście się z tą platformą przeczytajcie koniecznie, dlaczego warto!

  google firebase

  Czym jest Google Firebase?

  To nowa platforma Google za pomocą której można tworzyć aplikacje mobilne i internetowe. Zapewnia programistom dostęp do różnorodnych usług oraz narzędzi, co pozwala tworzyć wysokiej jakości rozwiązania.

  Dzięki wykorzystaniu tej platformy nie trzeba już zarządzać serwerami czy pisać API. Firebase będzie bowiem dla aplikacji magazynem danych, serwerem oraz API, a jak sami pewnie wiecie najlepiej - to znacznie ułatwia programiście pracę. Obecnie Firebase jest wykorzystywana przez największe światowe marki takie jak: Shazam, Duolingo, Trivago czy Ctrip. Google daje wiele możliwości rozwoju oraz dopasowania jej do konkretnego rozwiązania, a wśród jej najlepszych cech wymienia się między innymi:

  • Zdalną konfigurację
  • Uwierzytelnianie
  • Przechowywanie
  • Raportowanie awarii
  • Wiadomości w chmurze
  • Bazę danych w czasie rzeczywistym
  • Laboratorium testowe
  • Rozwiązania hostingowe

  Dzięki tym cechom znacznie zwiększa się funkcjonalność aplikacji. Programista jest w stanie zintegrować i dodać istotne dane w czasie rzeczywistym. Wygląda na to, że Firebase ma rozwiązanie w zasadzie na wszystko. Wystarczy zapoznać się z ich stroną internetową, aby zobaczyć, że mają reklamy, analizy, powiadomienia push czy możliwość pełnego przechowywania dokumentów.

  mobile app firebase

  Dzięki umieszczeniu Firebase w infrastrukturze Google, skaluje się ona automatycznie nawet w największych aplikacjach, co pozwala na jej bezpieczne zastosowanie w aplikacji o każdej wielkości. Co ważne - mimo że jest narzędziem Googla - z powodzeniem znajduje swoje zastosowanie również na innych platformach. Można ją też w łatwy sposób zintegrować z innymi narzędziami takimi jak: reklamy Google, AdMob, Sklep Play, Slack, Jira czy PagerDudty.

  Na koniec warto zadać sobie pytanie,czy istnieje alternatywa dla dość mocno promowanej obecnie Google Firebase? Możemy znaleźć na rynku kilku konkurentów takich jak: Parse, Kinvey, Kuzzle czy Hoodie, ale czy zagrażają oni Firebase? Pewnie na to pytanie każdy programista musi odpowiedzieć indywidualnie, dopasowując najlepsze dla siebie narzędzia i technologie. Jednak z pewnością wybrzmiewa ono bardzo wyraźnie.

   

  mobile app concept firebase

  Wiktor Sobczyk

  Bezpłatna konsultacja

  Powiedz nam czego potrzebujesz, a nasi eksperci Powiedzą Ci jak to zrobić, ile to kosztuje i na kiedy będzie gotowe.

  Inne wpisy na blogu

  Na ekranie smartfona można wyświetlić w czytelny i przyjazny sposób znacznie mniej informacji niż w przypadku monitora komputerowego. Z tego też powodu, aby zoptymalizować płynność działania aplikacji mobilnych, należy się przede wszystkim upewnić czy wysyłane za pośrednictwem API zapytania pobierają tylko i wyłącznie niezbędne dane. Tworzone współcześnie wieloplatformowe aplikacje współdzielą ze sobą najczęściej bazę danych,…
  tagi: #Technologia
  czytaj artykuł
  16
  luty
  2024
  W dobie wszechobecnej cyfryzacji stały się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia, stwarzając zupełnie nowe możliwości. Od prostych narzędzi ułatwiających organizację dnia, po zaawansowane systemy wspierające zarządzanie przedsiębiorstwem – aplikacje mobilne zmieniają sposób, w jaki pracujemy, uczymy się i odpoczywamy. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co kryje się za tymi nowoczesnym rozwiązaniami, wprowadzającymi do życia nieznaną dotąd jakość?…
  tagi: #Biznes
  czytaj artykuł
  Jak możemy Ci pomóc?
  Porozmawiaj z nami!
   Kamil
   Head of Business Development
   Kliknij, aby podejrzeć