fbpx
goodfirms LOGO Created with Sketch.
  Event Storming

  Event Storming – cele warsztatu

  Podstawowym celem Event Storming jest tworzenie tzw. big picture, czyli pełnego obrazu procesów, interakcji oraz zdarzeń zachodzących w danym systemie. Dzięki temu, uczestnicy warsztatu mogą zrozumieć, jak elementy współgrają ze sobą oraz zidentyfikować potencjalne problemy i obszary do poprawy. Innym istotnym celem Event Stormingu jest usprawnienie komunikacji pomiędzy pracownikami z różnych obszarów systemu. Ta metoda sprzyja wymianie pomysłów i dyskusji, co prowadzi do lepszego zrozumienia problemów i szerszej perspektywy.

  Event Storming co to jest i na czym polega?

  Event Storming to technika brainstormingu, która pozwala na mapowanie i analizowanie systemów biznesowych. Została stworzona przez Alberta Brandolini, znawcę dziedziny Domain-Driven Design (DDD). Pierwotnie Event Storming został zaprojektowany do pracy ze złożonymi domenami biznesowymi, ale jego zastosowanie szybko rozprzestrzeniło się na wiele innych obszarów. Struktura takiego warsztatu jest dość prosta. Uczestnicy spotykają się przy dużej, pustej przestrzeni, która może być plakatem, tablicą lub ścianą. Każdy z nich otrzymuje zestaw kolorowych kartek i markerów. Następnie, zaczynają oni dyskusję na temat danego procesu biznesowego, zaczynając od identyfikacji zdarzeń, które mają miejsce w procesie.

  Event Storming przykład – wykorzystanie warsztatu w praktyce

  Załóżmy, że chcesz usprawnić proces realizacji zamówień w swojej aplikacji, aby to zrobić, do przeanalizowania jest wiele skomplikowanych zależności i interakcji. Zastanawiasz się, jak takie usprawnienie może wyglądać w praktyce? Oto Event Storming przykład, który pomoże Ci zrozumieć cały proces:

  1. Warsztat rozpoczyna się od zidentyfikowania głównych zdarzeń domenowych w procesie realizacji zamówienia, np. złożenie, opłacenie lub wysyłka zamówienia.
  2. Każde z tych zdarzeń jest dokumentowane na kolorowych kartkach i umieszczone na tablicy w kolejności, w jakiej występują.
  3. Następnie, zespół zaczyna dodawać na innych kolorach kartek elementy, takie jak: notatki, problemy, ryzyka, zewnętrzne systemy, aktorów, komendy, agregaty i szanse na rozwój.

  Event Storming – co to daje w kontekście biznesowym?

  Jeżeli nadal zastanawiasz się nad wartością Event Stormingu, co to wniesie do Twojej firmy i jakie korzyści z niego płyną, oto kilka przykładów.

  • lepsze zrozumienie procesów;
  • poprawa komunikacji między zespołami w różnych działach;
  • rozpoznanie problemów i identyfikacja możliwości ich rozwiązania;
  • oszczędność czasu i szybsza realizacja celu.

  Skontaktuj się z nami – nasz doświadczony zespół chętnie pomoże Ci przeprowadzić Event Storming dla Twojej aplikacji, aby ulepszyć jej działanie.

  Jak możemy Ci pomóc?
  Porozmawiaj z nami!
   Kamil
   Head of Business Development
   Kliknij, aby podejrzeć