fbpx
goodfirms LOGO Created with Sketch.
  Już nas opuszczasz?

  Napisz czego potrzebujesz, a nasi eksperci powiedzą Ci jak to zrobić, ile to kosztuje i na kiedy będzie gotowe.   Skaner magazynowy dla Press Glass

   Android Skaner App to aplikacja stworzona dla jednej z największych firm produkcyjnych w Polsce, jaką jest Press Glass. Powstała ona z potrzeby optymalizacji pracy oraz poprawy jej efektywności.

   W dzisiejszym świecie szybkiego tempa i rosnących wymagań rynkowych, efektywne zarządzanie magazynem jest kluczowe dla utrzymania konkurencyjności przez przedsiębiorstwa. Jedna z największych firm produkcyjnych w Polsce, stanęła przed wyzwaniem optymalizacji i podniesienia efektywności swoich procesów magazynowych. Rozwiązaniem okazała się aplikacja Android Skaner App.

   Zakres Prac

   Aplikacja została zaprojektowana z myślą o terminalach magazynowych, oferując czytelny i estetyczny design, przystosowany do globalnego użytku przez pracowników firmy. Dzięki rozbudowanym funkcjonalnościom, takim jak obsługa czytników RFID, integracja z systemem ERP oraz kontrola błędów, aplikacja stanowi kompleksowe narzędzie usprawniające zarządzanie procesem magazynowania.

   Rozwiązania i Technologie

   Wykorzystanie terminali Zebra Tc8000 z obsługą RFID oraz kodów QR, w połączeniu z platformą Android i technologiami takimi jak WCF oraz Zebra SDK, pozwoliło na stworzenie wysoce funkcjonalnej aplikacji. Skaner App oferuje między innymi autentykację za pomocą karty pracowniczej, walidację błędów załadunku, planowanie wykorzystania przestrzeni magazynowej oraz pełną integrację z istniejącymi systemami ERP.

   Wyzwania i Rozwiązania

   Główne wyzwania projektu obejmowały zapewnienie efektywnej ewidencji i synchronizacji pracy wśród użytkowników z różnych krajów oraz zwiększenie wydajności procesów logistycznych. Rozwiązaniem okazało się stworzenie aplikacji na terminale magazynowe, wykorzystującej zaawansowane technologie RFID i QR Codes, co umożliwiło nie tylko ułatwienie prowadzenia ewidencji, ale także znaczące usprawnienie komunikacji między działami.

   Korzyści

   Dzięki wprowadzeniu aplikacji Android Skaner App, firma odnotowała znaczącą poprawę efektywności pracy magazynowej, skrócenie czasu załadunku i rozładunku towarów oraz pełną kontrolę nad procesami logistycznymi. Aplikacja przyczyniła się do systematyzacji pracy, redukcji błędów oraz optymalizacji zarządzania zasobami magazynowymi, stając się rewolucyjnym narzędziem w branży.

   Podsumowanie

   Android Skaner App dla PressGlass to przykład, jak zaawansowane technologicznie rozwiązania mogą przyczynić się do znaczącej poprawy procesów logistycznych w firmie. Umożliwiając efektywniejszą pracę, aplikacja nie tylko zwiększa konkurencyjność przedsiębiorstwa, ale również wprowadza nową jakość w zarządzaniu magazynem, co potwierdza jej rolę jako kluczowego narzędzia w nowoczesnej logistyce.

   Wiktor Sobczyk

   Chcesz zrealizować podobny projekt?

   Powiedz nam czego potrzebujesz, a nasi eksperci Powiedzą Ci jak to zrobić, ile to kosztuje i na kiedy będzie gotowe.

   Opinie naszych klientów

   Marcin Starczewski
   Zastępca Kierownika Działu Informatycznego ds. Programowania
   Rekomendujemy IT-SOLVE jako rzetelną i profesjonalną firmę. Firma IT-SOLVE okazała się bardzo solidnym partnerem. Podczas prowadzonych prac cały zespół IT-SOLVE wykazuje duże zaangażowanie, wysokie kwalifikacje techniczne.
   Emil Żak
   CEO/ Co- Founder w Ecologic.io
   Uważam, że it-solve to godny zaufania współpracownik. Mogę polecić ich jako rzetelnych i doświadczonych partnerów do każdego projektu!
   Marcin Ludyga
   Prezes
   Absolutnie solidna współpraca. Dzięki it-solve mój klient ma świetne i bardzo innowacyjne oprogramowanie. Zespół it-solve wyjątkowo dobrze rozumie potrzeby klienta, a także ma doskonale opanowaną psychologię biznesu.
   Maciej Kowalczyk
   Dyrektor zarządzający w Trubine Analytics S.A.
   Bez pomocy it-solve nie bylibyśmy w stanie rozwinąć tylu funkcjonalności w tak krótkim czasie.
   Bartosz Dowojna
   Specjalista ds. Komunikacji i Rozwoju, Project Manager at Sweco Consulting sp. z o.o.
   Wybór firmy IT-Solve okazał się strzałem w dziesiątkę. Bardzo kompetentny i elastyczny zespół, który przed przystąpieniem do realizacji stara się w pełni poznać nie tylko potrzeby Klienta, ale także szerszy kontekst. Ich pełne wsparcie, a także cenne uwagi pozwoliły zrealizować projekt w wyznaczonym terminie i założonym budżecie. Mogę polecić firmę IT-Solve jako rzetelnego i zaangażowanego partnera.
   Jakub Wójtowicz
   Account Manager w Brand Backup
   Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z IT-Solve. Produkt w pełni spełnił nasze oczekiwania. Pozbawiony wad, dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy. Współpraca na bardzo wysokim poziomie.
   Kamil Chełstowski
   Członek zarządu w Synnetra
   Portal, który powstał we współpracy z it-solve został uruchomiony i obsługuje już setki użytkowników. Sa wydajnymi, komunikatywnymi partnerami, którzy pracują w procesie Agile, regularnie wykonując zadania.
   Rafał Krakowski
   Dyrektor ds. realizacji
   IT-SOLVE to solidny Partner, który profesjonalnie podchodzi do realizacji złożonych projektów. Potrafi słuchać Klienta i przełożyć to na realne efekty swojej pracy.
   Artur Ochman
   Członek zarządu w Gamuza sp. z o.o.
   Specjaliści IT-SOLVE wykazują się bardzo dużym zaangażowaniem, doświadczeniem oraz profesjonalizmem. Posiadają bardzo szeroką wiedzę techniczną w obszarze projektowania i implementacji procesów biznesowych. Firma it-solve jest bardzo solidnym i godnym zaufania partnerem technologicznym.
   Jak możemy Ci pomóc?
   Porozmawiaj z nami!
    Kamil
    Head of Business Development
    Kliknij, aby podejrzeć