fbpx
goodfirms LOGO Created with Sketch.








    Roadmapa

    Roadmapa – kiedy jest potrzeba?

    Roadmapa, nazywana również harmonogramem projektu, to narzędzie, które jest niezbędne dla każdego projektu, niezależnie od jego skomplikowania czy stopnia zaawansowania. Dzięki roadmapie możesz skutecznie zarządzać swoim projektem, monitorować postęp prac i być na bieżąco z wszelkimi zmianami. To narzędzie jest niezbędne na samym początku tworzenia aplikacji mobilnych i webowych. Roadmapa jest również niezbędna, gdy Twój projekt musi przejść upgrade lub zostać przebudowany w kilku obszarach. To prosta, czytelna i sprawdzona metoda, kiedy chcesz, aby każdy członek zespołu, zarówno po Twojej stronie, jak i wykonawcy znał założenia i plan działania nad aplikacją.

    Czym jest roadmapa projektu?

    Roadmapa projektu to zasadniczo strategiczny dokument, który pokazuje główne cele projektu oraz drogę do ich osiągnięcia w formie pisemnej lub graficznej. Najczęściej wykorzystuje się ją w zarządzaniu projektami IT. Czym jest roadmapa w praktyce? Działa trochę jak GPS dla twojego projektu, pokazując, gdzie jesteś teraz, gdzie chcesz być i jak tam dotrzeć. Jednak to bardziej kompleksowe narzędzie, które pokazuje relacje pomiędzy różnymi elementami projektu, ważność poszczególnych działań i oczywiście czas, jaki jest potrzebny do ich wykonania. Ważne, aby roadmapa była możliwe najprostsza i zrozumiała nawet dla osób bez technicznego backgroundu. Co więcej, to narzędzie pomocnicze i jego głównym celem jest ułatwienie zarządzania projektem i komunikacją między każdym członkiem projektu. Dlatego zawsze powinna być skonstruowana w taki sposób, aby pomagać, a nie przeszkadzać w pracy.

    Co to roadmapa i jak ją zaprojektować?

    Jeśli nadal zastanawiasz się, co to roadmapa to poniżej przedstawiamy kilka kluczowych kroków, które pomogą Ci zrozumieć cel jej tworzenia.

    1. Wybierz narzędzie, w którym zaprojektujesz roadmapę.
    2. Zdefiniuj cel, który jest mierzalny i spójny z Twoim biznesem.
    3. Zidentyfikuj kluczowe działania.
    4. Ustal priorytety dla każdej aktywności na roadmapie.
    5. Stwórz harmonogram dla każdego zadania.
    6. Ustal, kto jest odpowiedzialny za wykonanie każdego zadania.
    7. Aktualizuj na bieżąco schemat, aby widzieć realne postępy w pracy.

    Roadmapa – zastosowanie i korzyści

    Jedną z największych korzyści użycia roadmapy jest pomoc w organizacji pracy. Dzięki niej wszyscy członkowie zespołu mają jasne wytyczne, znają cele projektu oraz wiedzą, jakie zadania są do wykonania i kto za nie odpowiada. Zastosowanie roadmapy pozwala również na lepsze zarządzanie relacjami na linii klient-wykonawca. Dzięki niej zleceniodawca jest na bieżąco i wie, kiedy może spodziewać się wyników oraz jak wygląda przebieg projektu. To przekłada się na oszczędność czasu i wydatków. Podczas warsztatów produktowych stworzymy jasną i czytelną roadmapę Twojego rozwiązania. Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły Twojego pomysłu na aplikację!

    Jak możemy Ci pomóc?
    Porozmawiaj z nami!








      Kamil
      Head of Business Development
      Kliknij, aby podejrzeć